جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
مجازات سختی در انتظار متخلفان خواهد بود؛ هرچند تعداد افرادی که قصد سوء استفاده از ایام اربعین و شور این ایام را دارند، معدود است.
کد خبر: ۱۶۶۸۹
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۶

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از خبرگزاری دانشجو، حسین مذنب در خصوص نظارت بر نحوه فروش بلیت هواپیمایی نیز اظهار داشت: هرگاه شرکت‌های مسافری و وبسایت‌های فروش بلیت هوایی اقدام به گرانفروشی کنند و بیشتر از نرخ مصوب شده در ۱۵ شهریور ماه تا ۳۰ شهریور ماه هزینه‌ای دریافت کنند، توسط بازرسان وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشور رصد و در اسرع وقت با آنان برخورد می‌شود.

دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی با تاکید براینکه براساس دستور وزیر راه و شهرسازی، استقرار بازرسان در فرودگاه‌ها و پایانه‌های مرزی از اولین روز از شروع مراسم اربعین حسینی انجام شده است، گفت: بازرسان وزارت راه و شهرسازی در فرودگاه‌ها و پایانه‌های مربوطه به صورت مستقل حضور خواهند داشت و هرگونه شکایت مبنی بر گران‌فروشی را پیگیری و با متخلفان برخورد می‌کنند.


لزوم اعلام تاخیر در پرواز‌های نجف و بغداد به زوار


مذنب افزود: در این ایام ممکن است با توجه به ناوگان فرسوده و برخی مشکلات تاخیر در پرواز‌ها را شاهد باشیم؛ لذا از شرکت‌های هواپیمایی می‌خواهیم ضمن همکاری ۱۰۰ درصدی با مردم، تاخیر‌ها را زودتر به صورت پیامکی به زوار اعلام کنند.

به گفته وی در صورت تاخیر غیر قابل پیش‌بینی، رییس فرودگاه موظف است ضمن حضور در میان مردم علت و زمان قطعی تاخیر را توضیح دهد و از زائران محترم پذیرایی کنند.

دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی در پایان خاطرنشان کرد: اخبار دقیق و مرتبط با سفر‌های اربعین در تمامی حوزه‌های حمل و نقل از سوی دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش‌فروش بلیت رفت در شهر‌هایی که به عنوان مقصد مرز‌های خروجی ایران معرفی شده‌اند، از ۱۲ شهریور ماه انجام می‌شود، عنوان کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نهم شهریورماه مصوبه آن را اعلام کرد و قیمت نهایی براساس قیمت پیشین به اضافه ۷۵ درصد خواهد بود.

دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی از پیگیری‌های سازمان هواپیمایی در راستای تسهیل در سفر زوار خبر داد و اظهار داشت: فروش بلیت‌های رفت و برگشت سفر اربعین در این سازمان نیز از تاریخ ۱۲ شهریور انجام می‌شود.

مذنب خاطرنشان کرد: نرخ اعلام شده به غیر از شهر‌های مشهد مقدس، کرمان، یزد و زاهدان به مقصد نجف و بغداد سه میلیون تومان است و در این چهار شهر به سبب طول مسافت بیشتر، فروش بلیت با نرخ سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در دستور کار قرار دارد و این امر از تاریخ ۱۵ شهریورماه سال جاری و به دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی صورت می‌گیرد.


آغاز پیش‌فروش بلیت قطار از هفتم شهریورماه


وی از آغاز پیش فروش بلیت قطار از هفتم شهریور ماه خبر داد و اعلام کرد: با توجه به ظرفیت محدودی که ناوگان ریلی دارد، با وجود همکاری شرکت راه‌آهن افزایش ظرفیت‌ها به دلیل تک ریل بودن مسیر قم به خرمشهر محدود است و پیش فروش بلیت قطار نیز از هفتم شهریور ماه در چند مرحله آغاز شد.

دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: تا کنون شکایتی مبنی بر عرضه بالاتر از نرخ مصوب راه‌آهن گزارش نشده است؛ همچنین شرکت راه‌آهن نرخ بلیت‌ها را افزایش نداده و با نرخ پیشین در این امر سهیم است.


انجام سفر‌های گروهی اربعین تنها با تایید سازمان تبلیغات اسلامی


مذنب در ادامه با تاکید براینکه با هر شرکت تعاونی مسافری که خارج از نرخ مصوب رسمی و غیررسمی اقدام به دریافت هزینه بیشتر کند، با جدیت برخورد می‌شود، عنوان کرد: به سبب جلوگیری از دربست کردن اتوبوس و دریافت مبالغ اضافه از زائران، فروش دربستی اتوبوس ممنوع شد و با هماهنگی با دستگاه‌های مختلف مقرر شد اعزام کاروان‌های رسمی از طریق سازمان حج و زیارت صورت گیرد.

دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی افزود: برای دیگر گروه‌ها و افرادی که خارج از شرایط سازمان حج و زیارت هستند، طبق تفاهم نامه‌ای که میان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان تبلیغات اسلامی انجام شد، در تمامی شهرستان‌ها و استان‌ها افراد با بررسی و تایید سازمان تبلیغات اسلامی به ادارات راهداری شهرستان خود معرفی می‌شوند و می‌توانند نسبت به تهیه بلیت سفر خود اقدام کنند.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: