جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
مراسم مفتضحانه رونمایی از جام جهانی
مراسم رونمایی از جام جهانی فوتبال به بدترین شکل ممکن برگزار شد.
کد خبر: ۱۶۶۸۴
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۷:۲۳

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه ورزش: مراسم رونمایی از کاپ جام جهانی ۲۰۲۲ از ساعت ۱۵ امروز (پنج‌شنبه) با حضور ۳ نماینده از فیفا، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال و سید محمد پولادگر، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و علیرضا زاکانی، شهردار تهران در سالن‌ همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

در این مراسم افرادی همچون دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال، ستارگان سابق فوتبال ایران مانند حسن روشن، حمید درخشان، خداد عزیزی، احمدرضا عابدزاده، حمید استیلی، رضا قوچان‌نژاد، حسین فرکی، گلاره ناظمی و محمد فنایی که سابقه داوری در فینال جام جهانی را دارد حضور داشتند.

همچنین مرتضی پورعلی گنجی، وحید امیری، ژوزه مورایس، ریکاردو ساپینتو، مصطفی آجورلو، نصرالله عبداللهی، ابراهیم قاسمپور، مهدی امیرآبادی و دیگر بازیکنان و چهره‌های فوتبالی حاضر بودند.

 

در آغاز این مراسم علیرضا زاکانی شهردار تهران در سخنرانی اظهار داشت: بزرگان و ستارگان فوتبال ایران، کسانی که سالیان سال بخش‌های شیرینی از زندگیمان را سپری کرده‌ایم، بین ما حضور دارند. ان‌شاالله فوتبال ایران و همچنین تیم داوری و فغانی هم درخشش خواهند داشت. ضمن خیر مقدم به نمایندگان فیفا امیدوارم با خلق افتخاری دیگری در عرصه فوتبال باعث سربلندی ملت ایران شویم.

در ادامه همچنین سید محمد پولادگر، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش هم در صحبت‌هایی گفت: برای نخستین بار است که کاپ جام جهانی به ایران می‌آید. حضور در رویدادی مانند جام جهانی بدون در نظر گرفتن هر نتیجه‌ای ارزشمند است. تمام تلاش خود را می‌کنیم تا تیم ملی با آرامش در جام جهانی حضور داشته باشد.

 

همچنین مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال هم در جریان این مراسم اظهار داشت: به همه افرادی که در این مراسم حضور دارند، خیر مقدم عرض می‌کنم. ما فوتبالی‌ها را به ۲ قسمت‌تقسیم می‌کنیم که شامل کشورهایی است که در جام جهانی هستند و کشورهایی که در جام جهانی نیستد‌. این پنجمین حضورمان در جام جهانی است که یک دوره به قبل از انقلاب و ۴ دوره به بعد از انقلاب برمی‌گردد. دوره گذشته بهترین نتیجه تاریخ خود در جام جهانی را کسب کردیم و اميدواريم در این دوره بتوانیم از گروه خودمان در جام جهانی بالا بیاییم. فوتبال ایران افتخار آسیا است و در دوره گذشته بهترین نتیجه تیم‌های آسیایی را در این تورنمنت بزرگ گرفت. فوتبال ایران قله آسیا است.

 

هرج و مرج در حد تیم ملی/خیابانی: امیدوارم قهرمان جهان شویم!

 

نگرانی نمایندگان فیفا!

این مراسم در حالی با یک ساعت تأخیر آغاز شد که جواد خیابانی گزارشگر نام آشنای تلویزیون اجرای آن را بر عهده داشت. نکته قابل توجه اینکه برای برگزاری مراسم رونمایی از جام جهانی از حدود ۵۰۰ پیشکسوت و ستاره های فوتبال ایران برای حضور در برج میلاد دعوت شده بود که حدود نیمی از جمعیت دعوت شده به این مراسم آمدند این در حالی است که چهره های شاخصی مانند علی پروین، علی دایی و علی کریمی در این مراسم حضور نداشتند تا از سرشناسانی  باشند که در این مراسم غیبت داشتند.

 

نکته دیگر اینکه جواد خیابانی در ابتدای صحبت‌های خود ضمن اشاره به تاریخچه برگزاری رقابت های جام جهانی درباره تور رونمایی از کاپ جام جهانی در کشورهای مختلف به صحبت پرداخته و در این مورد در اظهار نظری عجیب اعلام کرد امیدوارم دربین غول های جهان این جام که امروز مهمان ماست در رقابت های جام جهانی قطر به تیم ملی فوتبال ایران تعلق بگیرد.

 
با درخواست جواد خیابانی تمامی ستاره های فوتبال و پیشکسوتان حاضر در مراسم به روی سن آمده تا بعد از رونمایی در صفی بلند، یکی یکی با جام جهانی عکس بگیرند.
 

در ادامه برگزاری مراسم و در حالیکه طبق پروتکل های فیفا فقط ۶ نفر باید برای رونمایی از کاپ جام جهانی روی سن حاضر می شدند و در نهایت یک نفر این کار را به عهده گرفته و جام را به نمایش می گذاشت اما با درخواست جواد خیابانی تمامی ستاره های فوتبال و پیشکسوتان حاضر در مراسم به روی سن آمده تا بعد از رونمایی در صفی بلند، یکی یکی با جام جهانی عکس بگیرند این در حالی است که برخی از مهمانان عادی برنامه که به همراه پیشکسوتان راهی برج میلاد شده بودند از فرصت استفاده کرده و خود را به روی سن در سالن همایش های برج میلاد رساندند تا به این ترتیب هرج و مرج بزرگی برای گرفتن عکس با جام جهانی ایجاد شود.

 

در این بین خیابانی که کار را از دست رفته می دید از حضار خواهش کرد تا نظم را رعایت کنند ضمن اینکه احسان محمدی رئیس دپارتمان مسئولیت اجتماعی فدراسیون فوتبال در سخنان گلایه آمیزی برای حاضران از آنها خواهش کرد تا در حضور نمایندگان فیفا نظم را رعایت کنند.


در این بین هرج و مرج و جنگ و جدال برای گرفتن عکس یادگاری با کاپ جام جهانی به اوج خود رسیده و این اتفاقات در نهایت باعث شد تا ناظران فدراسیون جهانی فوتبال که با نگرانی اوضاع را رصد می کردند به این موضوع ورود کرده و با انتقال جام به چمدان مخصوص حمل آن، جلوی عکس گرفتن سایر مهمان ها را گرفته و کاپ جام جهانی را که از استرالیا به تهران آمده بود، به بیرون از محل برگزاری مراسم در برج میلاد منتقل کنند.


|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: