جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
مبارزه با دست های خالی؛
بالاخره پس از ۱۷۲ روز اعتصاب غذا از سوی خلیل العواوده در اعتراض به سیاست‌های خصمانه رژیم صهیونیستی، مقامات اسرائیلی ناچار به پذیرش خواسته‌های وی و آزادی این اسیر فلسطینی شدند.
کد خبر: ۱۶۶۷۰
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۹

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه امنیت ملی و سیاست خارجی: سازمان امور اسرای فلسطین خبر داد پس از مقاومت پیروزمندانه خلیل العواوده مدیریت زندان‌های اسرائیل موافقت کرده طی توافقنامه ای با طرف‌های فلسطینی وی را در تاریخ دوم اکتبر سال جاری از زندان‌های این رژیم آزاد کند.

این توافق که به صورت مکتوب منتشر شده است نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی علی رغم تلاش برای نادیده گرفتن وضعیت جسمانی وخیم خلیل العواوده در روز‌های اخیر بالاخره مجبور شد بعد از شش ماه اعتصاب غذای او، این اسیر فلسطینی را آزاد کند.

 

بسیاری از مقامات فلسطینی پس از نشر این خبر اعلام کردند که العواوده با دستانی خالی و تنها با سلاح گرسنگی بالاخره توانست بر تمامی تلاش‌های صورت گرفته از سوی زندان‌های رژیم صهیونیستی، زندانبانان، نظام بازداشت‌های اداری و تمامی تلاش‌های صهیونیست‌ها برای شکستن این اعتصاب نهایتاً به پیروزی برسد و نمونه دیگری از رشادت‌ها و مقاومت مردم مظلوم فلسطین را به نمایش بگذارد.


بسیاری از مقامات فلسطینی و افرادی که از نزدیک در جریان اوضاع فلسطینیان در بند زندان‌های صهیونیستی هستند معتقدند اسرائیل به شدت از آغاز موج تازه‌ای از اعتصاب‌های شخصی در زندان‌های این رژیم نگران است و به همین دلیل شاباک به دنبال راه حلی برای پایان دادن به این نوع اعتراضهاست.


علی رغم این که مقامات صهیونیستی در این شش ماه اخیر پس از آغاز اعتصاب غذای خلیل العواوده تلاش کردند تا با بی اهمیت جلوه دادن اعتراض او به روند دستگیری‌های اداری این اقدام را کمرنگ جلوه دهند، اما در نهایت پس از بازخورد‌های جهانی این اقدام مجبور به پذیرش آزادی وی طی هفته‌های آتی شدند.


پیشتر مقامات صهیونیستی اعلام کرده بودند با تعلیق بازداشت اداری خلیل العواوده موافقت خواهند کرد، اما این اسیر ۴۰ ساله فلسطینی در واکنش به این اظهارات گفته بود تا آزادی کامل از زندان‌های اسرائیل اعتصاب غذای خود را ادامه خواهد داد.


در روز‌های اخیر اتحادیه اروپا در واکنش به انتشار تصاویری از وضعیت جسمانی خلیل العواوده در بیانیه‌ای اعلام کرده بود این تصاویر بسیار شوکه کننده است و خواستار آزادی این اسیر فلسطینی که بدون هیچ اتهام دادگاهی در اسارت به سر می‌برد شده بود.

 

وزات خارجه فلسطین هم در واکنش به این بیانیه گفته بود که این تصاویر لکه ننگی بر چهره تمامی کسانی است که ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند و کابینه اسرائیل را مسئول اصلی جان العواوده و بسیاری از زندانیان در بند این رژیم عنوان کرده بود.

اعتصاب غذای اسرای فلسطینی با عنوان "نبرد شکم‌های خالی" سالهاست از سوی فلسطینیان به عنوان روشی برای اعتراض به سیاست‌های ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه اسرا و بازداشت‌های بی دلیل فلسطینی‌ها اجرا می‌شود.

 

     |انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: