جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
در واکنش به گرانی قبوض برق در انگلستان، به دلیل کمبود منابع گازی و نفتی مردم این کشور دست به تجمع و اعتراض زدند.
کد خبر: ۱۶۶۱۸
۰۸ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۲

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از مهر: حسین منصوری مجری طرح زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی گفت: مشکلات اصلی شرکت های دانش بنیان را می توان در سه گروه تامین مالی، توسعه بازار و توسعه محصول طبقه‌بندی کرد.

وی افزود: از میان ۷ هزار و ۶۴ شرکت های دانش بنیان ثبت شده در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تعداد ۴۴۴ شرکت فعال در بخش معدن و صنایع معدنی شناسایی شده که از این میان تعداد ۱۰۷ شرکت در زنجیره صنعت فولاد، ۴۳ شرکت در زنجیره مس، ۱۱۵ شرکت در حوزه ساخت ماشین آلات و تجهیزات، ۵۴ شرکت در حوزه فرآوری، ۵۳ شرکت در زنجیره اکتشاف و استخراج، ۱۸ شرکت در زنجیره سرب و روی، ۲۴ شرکت در حوزه محیط زیست، ۱۲ شرکت در زمینه استحصال فلزات گران بها و ۱۸ شرکت در سایر زمینه ها مشغول به فعالیت هستند.

مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران ادامه داد: تلاش داریم با برگزاری سلسله رویدادها فرصت ها و چالش های تولید و بازار شرکت‌های دانش بنیان را شناسایی و معرفی کنیم.

منصوری گفت: ما در صدد بررسی و رفع چالش‌های دانش‌بنیان‌ها مانند توسعه بازار، چالش تامین، چالش تحریم و چالش فضای اداری و تیم‌سازی هستیم.

 

|انتهای پیام|