جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با بهمن:
با ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن شوک شدیدی وارد بازار مسکن می‌شود، اما به شرطی که نتیجه ساخت این واحد‌ها مسکن‌های با قیمت مناسب و برای دهک‌های پایین جامعه باشد. 
کد خبر: ۱۶۶۱۵
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۹
نویسنده : محبوبه کباری

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه اقتصاد:  اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با بهمن‌ با بیان اینکه در حوزه خرید و اجاره مسکن مشکلاتی وجود دارد گفت: با ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن شوک شدیدی وارد بازار مسکن می‌شود، اما به شرطی که نتیجه ساخت این واحد‌ها مسکن‌های با قیمت مناسب و برای دهک‌های پایین جامعه باشد. 

 

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه واحد‌های نهضت ملی مسکن باید با قیمت‌ها مناسب و متناسب با دهک‌های پایین جامعه که قدرت خرید پایین تری دارند تهیه شود و از سوی دیگر باید برنامه ریزی به گونه‌ای باید باشد که میزان آورده متقاضیان پایین و اقساط تسهیلات این واحد‌ها هم باید بیش از ۲ میلیون تومان نباشد. 

 

او با اشاره به اینکه تهیه مسکن به هر شکلی تامین شود باید بتواند بر بازار مسکن اثر گذار باشد، اما نباید برای این ۴ میلیون واحد مسکونی میزان آورده متقاضیان بیش از ۲۰۰ میلیون تومان باشد و از سوی دیگر اقساط این واحد‌ها هم نباید بیش از ۲ میلیون تومان باشد. 

 

شاکری اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی و دولت باید این برنامه ریزی را به گونه‌ای انجام دهند که این واحد‌ها به دست افراد فاقد مسکن برسد. 

 

عضوکمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: دولت با اجرای طرح مالیات بر خانه‌های خالی توانسته تا حدودی این بازار را آرام کند، اما عقب ماندگی مسکن که به گفته مقام معظم رهبری زمینه ساز افزایش سرسام آور قیمت در بازارمسکن و اجاره شده است به دلیل ایجاد فاصله در عرضه و تقاضا است و تا زمانی که این فاصله کم نشود بازار مسکن بهبود نخواهد یافت.

انتهای پیام 

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: