جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
علی اکبر کریمی در گفتگو با بهمن:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قطعاً دولت سیزدهم در مقایسه با دولت حسن روحانی، تحرک و تلاش به مراتب بیشتری داشته است. حضور گسترده در میان مردم با انجام ۳۱ سفر استانی در کمتر از یک سال مصداقی از این تحرک است.
کد خبر: ۱۶۵۹۱
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه سیاست: علی اکبر کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بهمن، در رابطه با رویکرد و دستاورد‌های دولت سیزدهم در یک ساله اول آغاز به کار خود، گفت: ابتدا باید بدانیم عملکرد دولت رئیسی را در چه چارچوبی می‌خواهیم ارزیابی کنیم و چه شاخص‌هایی را مدنظر می‌گیریم. اگر شاخص‌های مطلق را مورد توجه قرار دهیم، یک نتیجه ارزیابی خواهیم داشت و اگر ارزیابی مقایسه‌ای داشته باشیم و برای مثال عملکرد را با دولت گذشته بسنجیم، نتیجه دیگری حاصل خواهد شد.

 
قطعاً دولت سیزدهم در مقایسه با دولت حسن روحانی، تحرک و تلاش به مراتب بیشتری داشته است.

وی عنوان کرد: قطعاً دولت سیزدهم در مقایسه با دولت حسن روحانی، تحرک و تلاش به مراتب بیشتری داشته است. حضور گسترده در میان مردم با انجام ۳۱ سفر استانی در کمتر از یک سال مصداقی از این تحرک است.

کریمی افزود: همچنین حضور مستمر حجت‌الاسلام رئیسی در صحنه‌ها و حوادث مختلف در کنار مردم، اثبات روشنی از مردمی بودن این دولت است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به سایر دستاورد‌های دولت سیزدهم بیان کرد: تلاش‌های بسیاری که در زمینه افزایش صادرات نفتی و غیرنفتی صورت گرفته است از جمله اقدامات خوب دولت سیزدهم به شمار می‌رود. افزایش روابط دیپلماسی ایران با کشور‌های دیگر به ویژه با کشور‌های همسایه و حضور در مجامع جهانی نیز از دستاورد‌های خوبی است که در طول یک سال حاصل شده است.

وی تاکید کرد: علاوه بر این، مقابله جدی و موفقیت‌آمیز با بیماری کرونا و موفقیت برای تأمین، تولید و واردات واکسن از جمله دستاورد‌های بسیار مهم در کوتاه‌مدت به شما می‌رود که دولت رئیسی به آن دست پیدا کرد.

 

کریمی اظهار کرد: با این حال به نظر می‌رسد در حوزه تیم اقتصادی انسجام و یکپارچگی لازم وجود ندارد و مشخص نیست راهبری و هدایت تیم اقتصادی بر عهده چه کسی قرار دارد، به طوری که گویا تیم دولت فرماندهی واحدی برای رفتن به میدان اقتصادی ندارد.

وی بیان کرد: هر دولتی باید با تعامل و گفتگوی هرچه بیشتر برنامه‌هایی که دارد را پیش از اجرایی کردن، به اطلاع مردم و رسانه‌ها برساند تا زمینه و بستر اجرایی لازم، برای انجام آن‌ها محقق شود. در بخش اصلاع‌رسانی دولت سیزدهم دچار ضعف است و باید در این زمینه خود را تقویت کند.

کریمی با تأکید بر اثر مثبت سفر‌های استانی رئیس‌جمهور در سال اول دولت سیزدهم، خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور تاکید کرده که دولتی صادق‌الوعد خواهد داشت؛ درباره مصوبات و قول‌هایی که در سفر‌های استانی به آن‌ها پرداخته شده است نیز مشمول این صادق‌الوعد بودن شود. لازم است منابع مالی مناسب و واقعی برای این مصوبات درنظر گرفته شود و تیم دولت و همه مسئولان اجرای این مصوبات را جدی بگیرند و آن‌ها را پیگیریو اجرایی کنند.

|انتهای پیام |

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر