جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
با برقراری امنیت در عراق، مرزهای زمینی ایران و عزاق باز شد و زائران اربعین می‌توانند از مرزهای مهران، شلمچه، خسروی و چذابه به عراق سفر کنند.
کد خبر: ۱۶۵۷۲
۰۸ شهريور ۱۴۰۱ | ۲۳:۲۱

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از فارس، مرزهای زمینی با عراق عصر روز گذشته پس از ناآرامی در این کشور به روی ایرانیان بسته شد و بسیاری نگران وضعیت اربعین حسینی شدند.

اما دقایقی قبل یعنی حدود ۲۲ ساعت انسداد مرزها، طرف عراقی مرزهای مشترک با ایران را باز کرد و زائران می‌توانند از مرزهای مهران، شلمچه، خسروی و چذابه به عراق سفر کنند.

از روز گذشته سفر اربعین آغاز شد و بسیاری از عاشقان حسینی در تدارک سفر بودند که با تشدید اعتراضات در عراق، مرزهای هوایی و زمینی با عراق بسته شد و زائران امکان تشرف به زیارت اربعین را نداشتند. اما اکنون نه تنها مرزهای زمینی، بلکه پروازها نیز برقرار شده است و فرودگاه نجف آماده استقبال از زائران اربعین حسینی شده است. با این وجود، مسؤولان از زائران می‌خواهند در حال حاضر به بغداد، کاظمین و سامرا سفر نکنند.

به گزارش فارس، زائران کشورمان می‌توانند به جمع زوار پیاده‌روی اربعین بپیوندند. همچنین موکب‌های اربعینی از مرزهای مهران و شلمچه می‌توانند وسایل موکب‌ها را به عراق ارسال کنند.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: