جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
همزمان با ناآرامی های ایجاد شده در کشور عراق؛
با توجه به نابه سامانی های ایجاد شده در کشور عراق از شب گذشته فعلا اجازه پرواز هواپيما و یا حرکت اتوبوس ها داده نشده است.
کد خبر: ۱۶۵۴۰
۰۸ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۳
نویسنده : محبوبه کباری

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه اقتصاداز روز گذشته باتوجه وضعیت کشور عراق شرایط حمل ونقلی و جابه جایی زوار با مشکل مواجه شده و هم اکنون امکان تردد زوار به کشور عراق با توجه به نا آرامی‌های که ایجاد شده وجود ندارد.

 

مجوز پرواز یک هواپیما داده شد

براساس این گزارش از شب گذشته تمامی پرواز‌ها به این کشور لغو شده و تنها مجوز یک یا دو پرواز داده شده است و تمامی این پرواز‌ها بدون مسافر به نجف یا بغداد اعزام شده تا زائران را به کشور بازگردانند.
به گفته حسن خوشخو معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و همکاری شرکت‌های هواپیمایی اقدامات لازم در خصوص انتقال هموطنان به کشور در حال انجام است.


حسن خوشخو اظهارداشت: با توجه به تحولات داخلی عراق و محدودیت‌های اعمال شده در خصوص رفت و آمد به کشور عراق سازمان هواپیمایی کشوری در راستای مسئولیت اجتماعی خود، نسبت به بازگرداندن ایرانیانی که قصد بازگشت از عراق به کشور را دارند، اقدامات و برنامه ریزی‌های لازم را به عمل آورد.
به طور حتم تا اوضاع عراق به ثبات نرسد مجاز به انتقال مسافران به این کشور نیستیم. همچنین عراقی‌هایی که در ایران هستند می‌توانند به کشورشان بازگردند.

 

با توجه به هماهنگی به عمل آمده با انجمن شرکت‌های هواپیمایی مسافران ایرانی دارای بلیت در فرودگاه نجف در صورتی که پروازشان با آن شرکت هواپیمایی موجود نبود می‌توانند با سایر شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به کشور باز گردند.

 

اجازه عبور اتوبوس به پایانه های مرزی داده نمی شود

در حوزه حمل ونقل جاده‌ای هم فعلا هیچ اتوبوسی به سمت پایانه‌ها حرکت نمی‌کند و تنها تعدادی اتوبوس در پایانه‌ها از جمله مهران قرار دارد تا زائران را به کشور بازگردانند.

 

در همین رابطه داریوش باقر جوان مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری اعلام کرد:از شب گذشته اجازه حرکت هیچ اتوبوسی را به سمت مرز‌ها داده نمی‌شود و تمامی اتوبوس‌ها هم از بین راه بازگردانده شده اند.

 

حرکت قطار کربلا لغوشد
در بخش حمل ونقل ریلی هم حرکت قطار‌ها متوقف شده و با توجه به آنکه قرار بود اولین حرکت قطار تهران کربلا سه شنبه انجام شود متوقف شده است.


طبق آخرین اخبار هم اکنون تعدادی از مرز‌ها از جمله مهران، چزابه و شلمچه بازگشایی شده است.
به گفته ستاد اربعین تا زمانی که از امنیت جانی زائران مطمئن نشوند فعلا اجازه تردد و یا اعزام زائران داده نمی‌شود.

انتهای پیام 

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: