جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
علی‌اف:
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز سه شنبه در پیامی به همتای ترکیه‌ای خود بر تداوم روابط با این کشور تاکید کرد.
کد خبر: ۱۶۵۳۰
۰۸ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۷

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از فارس از آذرتاج، «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در پیام تبریکی به «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به مناسبت روز پیروزی این کشور گفت: «می‌توانیم با افتخار یادآور شویم که وحدت، برادری و اتحاد آذربایجان و ترکیه بر اساس اصل "یک ملت، دو  کشور" در جهان بی نظیر است.»

 در ادامه این پیام آمده است: «مایه خوشحالی است که روابط بین دولت‌های ما روز به روز در حال گسترش است و با محتوای جدید غنی می‌شود. من متقاعد شده‌ام که با موفقیت به تلاش‌های مشترک در جهت تقویت اتحاد راهبردی و تعمیق همکاری‌های سودمند متقابل بین ملت‌های هم که در طول تاریخ از یکدیگر حمایت کرده‌اند، ادامه خواهیم داد. این وحدت نشات گرفته ازعزم مردم و بیانیه شوشا  است.»

بر اساس این گزارش، ترکیه در جریان نبرد دوم قره باغ حمایت تمام قدی را از ارتش جمهوری آذربایجان به عمل آورد و نیروی هوایی این کشور و یگان پهپادی «بیرقدار» پوشش هوایی مطلوبی را بریا ترکیه علیه مواضع ارمنستان فراهم آوردند. مقام‌های ترکیه در مناسبت‌های مختلف بارها حمایت خود را از باکو و در دشمنی با ارمنستان اعلام کرده‌اند.

این دو کشور در زمینه نظامی نیز همکاری تنگاتنگی دارند  و بارها رزمایش‌های مختلف با هم برگزار کرده‌اند. این رزمایش‌ها با هدف بهبود تعامل و هماهنگی رزمی بین نیروهای نظامی دو کشور  و همچنین توسعه مهارت‌های تصمیم‌گیری نظامی و مدیریت یگان فرماندهان انجام می‌شود.

چندی قبل وزیر دفاع ترکیه  گفت که ترکیه در کنار جمهوری آذربایجان خواهد ایستاد. «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در مراسمی که سفارت جمهوری آذربایجان در آنکارا  گفت: «ما همچنان در مبارزه عادلانه در کنار جمهوری آذربایجان خواهیم بود و کسی در آن شک نداشته باشد. ۳۰ سال پیش ارمنستان ۲۰ درصد از اراضی جمهوری آذربایجان را اشغال کرد که در نتیجه یک میلیون نفر در شرایط سختی قرار گرفتند.»

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: