جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس کشور از مهر امسال به حضوری فعالیت می‌کنند، گفت: مدارس در اولین کاری مهر بازگشایی می‌شوند.
کد خبر: ۱۶۴۷۰
۰۷ شهريور ۱۴۰۱ | ۲۱:۱۴

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری در مسجد صاحب‌الزمان (عج) شهرکرد و در جمع دانش‌آموزان عضو هیات انصار المهدی شهرکرد گفت: ۱۷۰۰ نفر از جوانان گام دوم انقلاب برای اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش در حال آموزش هستند تا به عنوان رهیاران تحول در  مدارس از آن ها استفاده شود، لذا می توان از  اعضای هیات های دانش‌آموزی به عنوان پشتیبان آموزشی در مدارس استفاده کرد.

 نوری با تاکید بر اینکه محرومیت، محدودیت نیست، بلکه باعث می‌شود تا انسان‌ها به‌دنبال اجرای فعالیت‌های بزرگ باشند، افزود: خلاقیت دانش‌آموزان در مدیریت جنگ هشت ساله بی بدیل بوده و دانش‌آموزان از ابتدا تا پایان جنگ تحمیلی در عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس حضور داشتند و ۳۶ هزار دانش آموز شهید را تقدیم جمهوری اسلامی ایران کردند.

وی با تاکید بر اینکه نسل امروز بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری از نسل دوران انقلاب اسلامی قوی تر هستند، گفت: مقاومت در برابر تحریم ها، سخت ترین کار است، اما مردم محکم ایستادند و به فعالیت های خود ادامه می دهند.

نوری تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نشان داد که هیات‌های مذهبی مکان انسان‌سازی کامل است و ۲ معلم شهید یعنی رجایی و باهنر در همین هیات‌ها بزرگ شدند که هفته دولت هم به یاد و نام آنان ثبت شد.

وی با اشاره به ضرورت تدوین و ابلاغ پیوست فرهنگی مدارس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد)، گفت: دانش آموزان ما برخاسته از تمدن بزرگ ایرانی و اسلامی هستند و امسال ۲۰ نفر از دانش آموزان ما در المپیادهای جهانی دانش آموزی توانستند مدال طلای این مسابقات را کسب کنند.

وزیرآموزش و پرورش با تاکید بر اینکه دانش آموزان باید در همه عرصه‌ها تلاش کنند، گفت: رییس‌جمهور با اخلاق‌مداری، ولایت‌پذیری و مردمی بودن؛ تمام تلاش خود را برای خدمت به مناطق مختلف کشور به‌ کار گرفته است که پیگیری جدی برای رفع مشکل اخیر شهرکرد در تامین آب آشامیدنی از نمونه‌های آن به‌شمار می‌رود؛ کاری که در حالت عادی ماه‌ها زمان می‌برد در مدت زمان کوتاه رفع شد.

وی با بیان اینکه سفرهای استانی و حضور در بین مردم و دلسوزی برای مردم از ویژگی های دولت سیزدهم است، گفت: برقراری بیمه پایه برای پنج میلیون نفر، تامین مالی واکسن کرونا، افزایش چشمگیر سرمایه‌گذاری، بازگشایی مدارس پس از ۲۶ ماه تعطیلی، رعایت عدالت به خصوص عدالت آموزشی در مناطق مختلف کشور، از مهم‌ترین اقدامات دولت سیزدهم در یک‌سال اخیر است.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: