جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
برابر اقدامات فنی و تخصصی صورت گرفته از سوی پلیس فتا استان ها، از ابتدای سال جاری تا کنون ۶ فقره باند قمار اینترنتی با گردش مالی بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال متلاشی شده و تعداد ۹۳ نفر از نفرات اصلی این سایت ها در داخل کشور دستگیر و به مراجع قضائی معرفی گریده اند.
کد خبر: ۱۶۴۶۹
۰۷ شهريور ۱۴۰۱ | ۲۱:۰۹

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سردار وحید مجید گفت: با اشرافیت کارشناسان پلیس سایبری کشور بر روی فعالیت سایت های قمار ، تعداد ۱۰ نفر از اجاره دهندگان حساب های بانکی به یک سایت قمار مورد شناسایی قرار گرفتند که پس از انجام تحقیقات فنی و تخصصی صورت گرفته دو نفر از متهمان اصلی مرتبط با بزه در یکی از استان های شمالی کشور دستگیر شدند.

وی  با اشاره به اینکه  در  بررسی تجهیزات رایانه ای کشف شده  از متهمان و محل اختفای آنها تعداد ۲۱۰ فقره کارت بانکی متعلق به افراد غیر که در سایت های قمار مورد استفاده قرار گرفته اند، کشف شد،افزود: در تحقیقات صورت گرفته  مشخص شد  دستگیر شدگان  با مدیران سایت های قمار در خارج از کشور در ارتباط بوده اند.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت : متهمان از طریق چند رابط در زمینه اجاره حساب های بانکی با فریب افراد با بهانه هایی نظیر سرمایه گذاری در بورس ، فرار از مالیات ، فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال و غیره اقدام به اجاره حساب و کارت های بانکی شهروندان می نمودند و از آنها برای پولشویی در سایت های قمار  استفاده می کردند.

رئیس پلیس فتا فراجا گفت: با بررسی حساب های بانکی شناسایی شده ضمن مسدودسازی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از عواید حاصل از جرم، مشخص شد کلاهبرداران  مبالغ کلانی از وجوه مجرمانه حاصل شده را صرف خرید از بورس کالا و سایر شرکت های داخلی نموده اند.

سردار مجید مطرح کرد : برابر اقدامات فني و تخصصي صورت گرفته از سوي واحدهاي پليس فتا استان ها، از ابتدای سال جاری ۶ فقره باند قمار اینترنتی با گردش مالی بالغ بر ۱۲ هزار ميليارد ريال متلاشی شده است و تعداد ۹۳ نفر از نفرات اصلی این سایت ها در داخل کشور دستگیر و به مراجع قضائی معرفی گردیده اند.

این مقام ارشد انتظامی  در توصیه به شهروندان خاطرنشان کرد :  فارغ از تبعات سوء ناشی از فعالیت در سایت های قمار نظیر از دست رفتن سرمایه زندگی افراد ، کلاهبرداری های متعدد این سایت ها از کاربران، مسدود شدن حساب های بانکی کاربران سایت ها و غیره ، هرگونه فعالیت در سایت های قمار و شرط بندی برابر با قانون جرم بوده و با افراد فعال در این حوزه برخورد قانونی لازم از سوی مراجع قضائی صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص سوء استفاده افراد سودجو از طعمه های خود ؛ در زمینه اجاره حساب بانکی با بهانه هایی نظیر فعالیت در بورس، فرار مالیاتی، فعالیت در زمینه ارز دیجیتال و غیره هشدار داد و با اشاره به اینکه مسئولیت هر گونه استفاده از حساب ها و کارت های بانکی با صاحب حساب است؛ از هموطنان خواست  از ارائه کارت بانکی یا اطلاعات حساب بانکی به افراد غیر جداً خودداری نمایند.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: