جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
بررسی فروش هایما در بورس کالا نشان می‌دهد رنگ مشکی این خودرو ۲۲۲ میلیون تومان زیر قیمت بازار به متقاضیان عرضه شد. مشتریان هایما S۷ سفید نیز ۲۱۲ میلیون سود کردند.
کد خبر: ۱۶۴۵۶
۰۷ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۸:۲۰

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از اقتصادنیوز، ایران خودرو اولین فروش خود در بورس کالا را کلید زد. بررسی فروش هایما در بورس کالا نشان می دهد رنگ مشکی این خودرو ۲۲۲ میلیون تومان زیر قیمت بازار به متقاضیان عرضه شد.

امروز ایران خودرو در مجموع ۴۸۱ دستگاه هایما S۷  را در بازار کالا در دسترس متقاضیان قرار داد. سهم هایما سفید ۲۰۰ دستگاه و سهم هایما مشکی ۲۸۱ دستگاه بود.

آن طور که اطلاعات منتشر شده توسط بورس کالا نشان می‌دهد قیمت پایه در نظر گرفته شده برای هایما S۷ ۷۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده بود. ایران خودرو هایما S۷ مشکی را با همان قیمت پایه در اختیار متقاضیان قرار داد. اما قیمت هایما S۷ سفید حدود ۱.۵ درصد بالاتر از قیمت پایه رفت و متقاضیان نهایی هایما سفید رقم ۷۵۳ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۵۰۰ تومان را به عنوان قیمت پایانی برای در اختیار گرفتن این خودرو پرداخت کردند.

بررسی قیمت‌های بازار نشان می‌دهد هایما S۷ مدل ۱۴۰۱ این روزها با قیمتی حول و حوش ۹۶۵ میلیون تومان در بازار قابل خریداری است.

با توجه به قیمت نهایی برای این خودروی مونتاژی ایران خودرو مشتریان هایما S۷ مشکی سودی حدود ۲۲۲ میلیون تومانی را از قبل خرید این خودرو از مسیر بورس کالا به حساب خود واریز کردند. مشتریان هایما S۷ سفید نیز ۲۱۲ میلیون سود کردند.

به نظر می رسد خرید خودرو از مسیر بورس کالا سود خوبی برای متقاضیان به دنبال داشته باشد این در حالیست که شرکت های خودروساز نیز این امکان را دارند تا محصولات خود را با قیمتی بالاتر از قیمت های دستوری بفروش برسانند. بنابراین عرضه خودرو در بورس کالا معامله‌ای دو سر سود محسوب می شود.

 
نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: