جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
پولادگر:
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تعداد زیاد سبک‌های کاراته یک مصیبت است، گفت: اگر پراکندگی سبک‌ها در سطح جهان کنترل شود، راه برای بازگشت به المپیک هموار خواهد شد.
کد خبر: ۱۶۴۴۱
۰۷ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۳

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از ایرنا؛ مجمع عمومی فدراسیون کاراته، روز دوشنبه با حضور سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش، کیکاووس سعیدی نماینده کمیته ملی المپیک، آرش فرهادیان سرپرست دفتر امر مشترک فدراسیون‌ها، سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته، سایر مسوولان فدراسیون و اعضای مجمع برگزار شد.

پولادگر در جریان این مجمع گفت: خیلی متاسف هستیم این رشته از المپیک خارج شد و امیدوارم دوباره وارد این رویداد بزرگ شود. برای بازگشت کاراته به المپیک تنها فعالیت یک کشور فایده‌ای ندارد و باید جامعه جهانی تصمیم را بگیرد و اگر از پراکندگی سبک‌ها جلوگیری کند باز هم این اتفاق خواهد افتاد.

معاون قهرمانی و توسعه ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش عنوان کرد: موضوعاتی در کاراته وجود دارد که از طباطبایی می‌خواهم پیگیری کند. پنج استان سرپرست دارند و زودتر برای تکلیف این استان‌ها مشخص و برای آنها اقدام کرد. حیف است رشته کاراته به عنوان رشته پرطرفدار با سرپرستی برخی هیئت‌ها دچار مشکل شود.

پولادگر اظهار داشت: به عنوان یک ایرانی می‌دانم حضور کاراته در المپیک باعث موفقیت ما خواهد شد، اما این تعدد سبک‌ها در کاراته مصیبت است و باید کمک کنیم این تعدد زیاد سبک‌ها از بین برود.

سپس طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته نیز گفت: سال گذشته برای کاراته پر فراز و نشیب بود و البته با حضور در المپیک، سالی تاریخی رقم خورد که خوشبختانه به بهترین مدال رسیدیم. بارها قهرمان جهان شدیم و سه مرتبه قهرمان کومیته تیمی جهان شدیم که مرهون تلاش و زحمات مربیان و جامعه کاراته است.

وی افزود: در آذرماه تیم‌های ملی را در شرایط کرونا و با پروتکل‌های خاص به مسابقات آسیایی قزاقستان اعزام کردیم. معمولا مسابقات رده‌های پایه و بزرگسالان جداگانه برگزار می‌شود، اما به خاطر حباب ایجاد شده این دوره شاهد برگزاری مسابقات همزمان نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان به صورت همزمان بودیم. کاروانی با ۱۰۷ نفر با اعزام کردیم که خوشبختانه به قهرمانی رسیدیم.

رئیس فدراسیون کاراته عنوان کرد: آذرماه امسال مسابقات قهرمانی جهان رده‌های پایه و در دی‌ماه نیز مسابقات قهرمانی آسیا را در پیش داریم و اردوها رفته رفته شروع می‌شود. هفته‌ای نیست که مسابقات مختلف و انتخابی درون اردویی نداشته باشیم. سوپر لیگ و کاراته وان‌ها را برگزار کردیم که این کاراته‌وان در رده‌های پایه در کل کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هر جا به مشکل خوردیم، وزارت ورزش به ما کمک کرد. از شخص سید حمید سجادی به عنوان وزیری ورزشی تشکر می‌کنم. در کمیته المپیک نیز شخص سیدرضا صالحی‌امیری همواره در کنار ما بود و انتخاب محمود خسروی‌وفا که دیروز اتفاق افتاد را نیز تبریک می‌گویم.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: