جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست بیان کرد: بیش از ٣ هزار صنعت آلاینده در کشور وجود دارد اما قطعا بیشتر از این خواهد بود.
کد خبر: ۱۶۴۳۶
۰۷ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۸

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از ایرنا، ایرج حشمتی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت افزود: با توجه به اهمیت کاهش آلایندگی صنایع ابتدا باید آنها را شناسایی کنیم که این مسأله به تقویت پایش و استفاده از فناوری های روز دنیا برمی گردد که در تلاشیم از مراکز دانش بنیان ها در این راستا استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: در سه تا چهار دهه گذشته همواره با مشکلات محیط زیستی زیادی مواجه بودیم مشکلاتی که ناشی از توسعه ناپایدار بوده است زمانی می توانیم بگوییم که در مسیر توسعه پایدار حرکت می کنیم که در کنار توسعه اقتصادی تخریب محیط زیست را به همراه نداشته باشیم.

وی اظهارداشت: در کشور به علت برخی مشکلات از جمله تحریم ها شاهد پدیده های زیست محیطی زیادی هستیم از جمله آنها آلودگی هوا، فرونشست زمین، خشکی تالاب ها که تمام آنها ناشی از بی تدبیری ما است، قطعا نمی توانیم معجزه کنیم و قول های بلند پروازانه بدهیم اما تلاش می کنیم با استفاده از قوانین موجود بتوانیم راهکارهای مناسبی را برای جلوگیری از پیشرفت آلاینده ها داشته باشیم.

وی گفت: همچنین ٣۵ میلیون هکتار کانون های فرسایشی بحرانی داریم که متاسفانه سالانه حدود ۵٠٠ هزار هکتار عملیات عمرانی انجام می شود که فاصله آن بسیار زیاد است.

حشمتی افزود: همچنین باید سوخت و خودرو استاندارد باشد تا شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم.

وی در ادامه با اشاره به تغییر اقلیم گفت: موضوعات اقلیمی در اختیار ما نیست که موجب بروز مشکلاتی مانند ریزگردها شده است که بخش زیادی از آنها منشاء خارجی دارد و نمی توانیم کنترل کنیم برای حل این مسائل به همدلی و ایجاد حس مسوولیت اجتماعی و حقوقی نیاز داریم.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: