جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
رئیس اتحادیه فناوران رایانه در گفتگو با بهمن:
محمدرضا فرجی گفت: با توجه به ایجاد رکود در بازار لوازم الکترونیکی پیش بینی می‌شود که این بازار با کاهش قیمت در آینده نزدیک روبرو شود
کد خبر: ۱۶۴۳۵
۰۷ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۶:۲۶
نویسنده : محبوبه کباری

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه اقتصاد: محمدرضا فرجی رئیس اتحادیه فناوران رایانه در گفتگو با بهمن باتوجه به رکورد در بازار  لوازم الکترونیکی  پیش بینی می شود که قیمت لپ تاپ روند کاهشی قیمت داشته باشد گفت: در واقع نوسانات ارز هم در این بین بی تاثیر نبوده است و همین امر باعث شده که در بازار با رکود خرید لپ تاپ و تبلت مواجه شود.

وی با بیان اینکه به هر حال اگر قیمت ارز در ماه‌های بعد افزایشی نباشد قیمت کالا ثابت خواهد بود افزود: زمانی که در بازار برند‌های جدیدی عرضه می‌شود مدل‌های قدیمی خریدار نداشته و با افت خرید کالا مواجه خواهیم شد.


رئیس اتحادیه فناوران رایانه توضیح داد: متاسفانه کالای فاقد شناسه و به ویژه نداشتن کارت گارانتی نامناسب در بازار است. مردم بر این باورند که اگر کارت گارانتی یک برند زیبا طراحی شده باشد حتماً خدمات خوبی هم ارائه خواهد داد، اما باید اعلام کرد که این طور نیست به نظر من باید حتما پیش از مراجعه به بازار لیست گارانتی‌ها و برند‌هایی که آن گارانتی کننده اجازه ارائه گارانتی برروی آن‌ها را دارد، از روی سایت اتحادیه فناوران چک کنند.

 

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران  بیان کرد:  در بحث خرید از فروشگاه هم مردم باید  این موضوع را مد نظر داشته باشند که فروشگاه  پروانه کسب اتحادیه فناوران رایانه تهران را داشته باشد تا درصورت بروز مشکل، پیگیری حقوق مصرف‌کننده امکان پذیر باشد.

 

او با بیان اینکه  همچنین خریداران باید این نکته را در نظر داشته باشند که برخی از فروشگاه‌ها ممکن است تنها مجوز فروش را دریافت کرده باشند و صرف دیدن پروانه، نباید موجب آن شود که دستگاهی را برای رفع ایراد و تعمیر تحویل  خود فرد دهند افزود: مردم اگر برای تعمیر دستگاه به فروشگاه مراجعه می‌کنند، تنها باید به فروشگاه‌هایی اعتماد کنند که در ذیل بخش رسته جواز آنها عبارت فروش و تعمیر به چشم می‌خورد.

 

گفتنی است، تا اوایل زمستان سال پیش می‌توانستید یک لپ‌تاپ خوب و با کارایی و سرعت بالا را بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان خریداری کنید، اما در ماه‌های گذشته و به ویژه از اواسط تابستان قیمت لپ‌تاپ تحت‌تأثیر نرخ ارز به صورت لحظه‌ای و روزانه افزایش یافت و سبب شد تا خریداران نتوانند برای خرید اقدام کنند.

انتهای پیام

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: