جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
دبیر انجمن انبوه سازان مسکن تهران در گفتگو با بهمن؛
ایرج رهبر گفت: بازار مسکن با اجرایی شدن ساخت یک میلیون واحد مسکونی می‌تواند به سمت رونق و خروج از رکود هدایت شود.
کد خبر: ۱۶۴۳۳
۰۸ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۵
نویسنده : محبوبه کباری

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه اقتصاد: ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه سازان استان تهران در گفتگو با بهمن با بیان اینکه بازار ساخت وساز در کشور با توجه به نوساناتی که در این بازار به ویژه در حوزه مصالح ساختمانی ایجاد شده با رشد قیمتی همراه بوده است گفت: آمار‌ها بانک مرکزی هم این افزایش نرخ را در استان تهران تایید می‌کند.

او با بیان اینکه در صورت رسیدن ساخت یک میلیون واحد مسکونی به مرحله اجرایی و عملیاتی شاید بتوان اعلام کرد که این بازار کمی رنگ آرامش به خود ببیند افزود: تاکنون تنها اراضی لازم برای ساخت این واحد‌ها تامین شده است که در برخی از شهر‌ها هم این عملیات کلید خورده، اما باید دید تا چه میزان اجرای این واحد‌ها و تکمیل آن‌ها می‌تواند به مرحله عملیاتی خود برسد.

 

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران با اشاره به افزایش نرخ فولاد و سیمان به ویژه در ماه‌های اخیر گفت: این واحد‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل اصلی ساخت مسکن در یک تا دو ماه گذشته با رشد چشمگیر قیمتی روبرو شده است، به طوری که با افزایش قیمت فولاد در ماه‌های گذشته قیمت سیمان فله‌ای از هر تن ۶۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۶۰۰ هزار رسیده بود که البته هم اکنون این بازار کمی آرام‌تر شده است، اما در صورت عدم حمایت و کنترل این بازار اثرات آن در بازار ساخت وساز خود را نشان می‌دهد.

 

او بیان کرد: بسیاری از عوامل ساخت مسکن در سال گذشته با رشد و نوسان قیمتی بسیار زیادی روبرو شده که همین امر خود به تنهایی می‌تواند باعث رشد قیمتی شود، بنابراین باید تدابیر لازم جهت کنترل و بهبود وضعیت مسکن در کشور در نیمه دوم سال شاهد باشیم.

 

رهبر تاکید کرد: دولت اعلام کرده برای کنترل بازار مسکن و همچنین بازار اجاره سعی دارد علاوه بر ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی ۳۰۰ هزار واحد در قالب طرح اجاره داری حرفه‌ای بسازد که این خود می‌تواند آینده بازار مسکن را به سمت ثبات قیمتی و از سوی دیگر خروج از رکود هدایت کند.

 

براساس این گزارش با توجه به آنکه در روز‌های پایانی نیمه اول سال هستیم به مرور از نوسانات خرید و فروش این بازار کاسته می‌شود و با ورود به نیمه دوم سال آینده به ویژه بازار اجاره رنگ آرامش خواهد دید.

 انتهای پیام

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر