جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
معاون وزیر راه اعلام کرد؛
شهریار افندی زاده گفت: نرخ عوارضی آزاد راه ها مجدد در حال بررسی است و پس از تصویب در جلسه ستاد اربعین نرخ های جدبد اعلام می شود.
کد خبر: ۱۶۳۸۰
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۷

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه اقتصاد: امروز به مناسبت هفته دولت نشست خبری ۴معاون حمل ونقلی وزیر راه وشهرسازی در محل وزارت راه وشهرسازی برگزار شد که در این جلسه به مهم ترین اقدامات حمل ونقلی دولت سیزدهم و همچینن برنامه های برگزاری اربعین اشاره شد.

شهریار افندی زاده معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه  ایران در چهارراه ترانزیتی قرار دارد گفت: در کریدور شمال_جنوب، روسیه و ایران و هند به عنوان موسس هستند، اما رشد چندانی در سالهای گذشته از عبور کلاهای ترانزیتی در این مسیر نداشتیم.

او گفت: کالاهای عبوری نقش مهمی در افزایش درامد کشورها دارند. ایران در سال۹۳، ۱۲ میلیون تن ترانزیت را در کریدور شمال- جنوب ثبت کرد اما این رقم در سال ۹۹ به ۵ میلیون تن کاهش و سپس در ۱۴۰۰ به ۱۱ میلیون تن رسید. امسال نیز به ۱۰ میلیون تن عبور کالای ترانزیتی از مسیر ایران خواهیم رسید.

در ادامه معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی درباره سفرهای اربعین و نرخ شقوق حمل ونقلی گفت: نرخ بلیت اتوبوس ۷۵ درصد و نرخ بلیت هواپیما مسیر رفت و برگشت تهران نجف ۶ میلیون تومان خواهد بود و نرخ بلیت های قطار هم در مسیرهای منتهی به پایانه ها ثابت خواهد بود و هیچ تغییری نخواهد کرد.

 

سوخت اتوبوس ها در شهریور دوبرابر می شود

در ادامه‌  داریوش امانی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: امسال ۵ میلیون زائر اربعین ظرف به مدت ۱۵ روز جابه‌جا خواهند شد که مدیریت مکانی و زمانی جابه‌جایی زوار بسیار سخت است.

 وی افزود: بعد از اربعین سال گذشته اقدامات تکمیلی را انجام دادیم و تاکنون هزار و ۲۳۹ میلیارد تومان از اعتبار راهداری برای پایانه‌های مرزی و تکمیل و ایمنی راه‌های مواصلاتی هزینه شده است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره قیمت بلیت اتوبوس گفت: امسال اتوبوس دربستی که منجر به توقف ۸ روزه در عراق و حذف از چرخه جابه‌جایی مسافر شود، نداریم. سهمیه سوخت شهریورماه اتوبوس‌ها نیز ۲ و نیم برابر عملکرد مردادماه اختصاص خواهد یافت.

 

نرخ عوارض آزاد راه ها گران می شود

همچینن در ادامه خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور هم گفت: نرخ عوارض آزاد راه ها قطعا افزایش خواهد یافت چراکه بدون بازگشت سرمایه بخش خصوصی امکان تکمیل پروژه‌ های آزاد راهی وجود ندارد.

او گفت: نرخ عوارض عبوری از راه های کشور ایران در مقایسه با سایر کشورها جزو ارزان ترین مسیرهای جاده ای محسوب می شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه میزان پیشرفت قطعه‌  دوم آزاد راه تهران شمال‌ به ۸۰ درصد رسیده است گفت: سرعت و پیشرفت فیزیکی این پروژه بسیار خوب بوده وتا پایان امسال ویا ابتدای سال آينده بلند رفت این پروژه به بهره برداری می رسد.

 

میانگین عمر ساختمان‌ها باید به ۵۰ سال برسد

در ادامه مجید کیانپور مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: تمامی پروژه های عمرانی ومسکنی دولت توسط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بررسی شده وتمامی پروژه های نهضت ملی مسکن هم توسط این شرکت کنترل می شود.

او گفت: میانگین عمر ساختمان‌ها  در کشور به ۲۹ سال رسیده که با ورود آزمایشگاه به پروژه های مسکنی باید به ۵۰ سال برسد

|انتهای پیام|

 

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: