جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
ابراز خوش‌بینی بورل درباره سرنوشت مذاکرات
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن ابراز خوشبینی نسبت به احیای توافق هسته‌ای گفت: ما به لحظه حساس رسیده‌ایم. این آخرین میلی متر است.
کد خبر: ۱۶۳۷۰
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۸

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از تسنیم؛ جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه اتریشی "کرونن" درباره احیای توافق هسته‌ای گفت: «من پاسخ را از ایالات متحده دریافت کردم. اکنون بر عهده ایران است که به آنها پاسخ دهد.»

وی ضمن امیدواری نسبت به احیای توافق برجام اظهار کرد: «ما به لحظه حساس رسیده‌ایم. من خوشبین هستم، این آخرین میلی متر است. این (احیای توافق هسته‌ای) دنیا را کمی امن‌تر می‌کند.»

وی همچنین از نقش فعال اتریش در خصوص مذاکرات تشکر کرد.

بررسی دقیق پاسخ‌های آمریکا به محورهای اصلاحی ایران در خصوص ایده‌های هماهنگ کننده اتحادیه اروپا همچنان در سطوح کارشناسی در جریان است و این روند حداقل تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.

بعد از اینکه ایران پاسخ خود به پیش‌نویس توافق احیای برجام و لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران را به اتحادیه اروپا تحویل داد، آمریکا نیز پاسخ خود به نظرات تهران را تحویل داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه گذشته از دریافت پاسخ دولت آمریکا به ‌نظرات جمهوری اسلامی ایران برای حل‌وفصل موضوعات باقی‌مانده در مذاکرات رفع تحریم، از طریق هماهنگ‌کننده اروپایی خبر داد.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: