جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
رئیس جمهور فراری افغانستان با تکذیب دزدیدن و خروج ده‌ها میلیون دلار هنگام فرار از افغانستان مدعی شد هیچ دارایی در خارج کشور ندارد و حتی دارایی‌های خود او نیز غارت شده است.
کد خبر: ۱۶۳۳۳
۰۵ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۹:۵۲

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از خبرگزاری دانشجو، «اشرف غنی» رئیس جمهور فراری افغانستان در گفتگویی تازه با یک رسانه آمریکایی با رد اتهامات مبنی بر فساد گسترده در دولت وی مدعی شد: فساد در حاکمیت وقت با خرید جنگسالاران توسط دولت بوش آغاز شد که در زمان ریاست من هدف اصلی مهار و نابودی آن بود.

وی همچنین با تکذیب دزدیدن و خروج ده‌ها میلیون دلار هنگام فرار از افغانستان مدعی شد هیچ دارایی در خارج کشور ندارد و حتی دارایی‌های خود او نیز غارت شده است.

رئیس جمهور فراری افغانستان که به شدت مورد انتقاد افکار عمومی این کشور است، درباره احتمال بازگشت به افغانستان نیز گفت مادامی که کشور تحت حاکمیت طالبان باشد به آنجا باز نخواهد گشت.

چندی پیش سازمان «گزارش‌دهی جرایم سازمان‌یافته و فساد اداری» از ورود اشرف غنی به فهرست نهایی «فاسدترین فرد سال» خبر داده بود.

«درو سالیوان» از بنیانگذاران این سازمان درباره علت راه یافتن اشرف غنی به این فهرست گفته بود «غنی بدون شک شایسته این عنوان است، او به شدت فاسد و نالایق بود».

وی در ادامه اظهار داشت اشرف غنی به مردم خود پشت کرد و آنان را در وضعیت فلاکت‌بار رها کرد تا میان دیگر دولتمردان فاسد در امارات متحده عربی زندگی کند.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: