جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
حمید درخشان:
حمید درخشان درباره عملکرد بد مهاجمان سرخپوشان پایتخت گفت: مشکل اصلی پرسپولیس در نوک خط حمله است و لوکادیا تازه نیاز به زمان دارد.
کد خبر: ۱۶۳۲۷
۰۵ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۲

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، تیم فوتبال پرسپولیس شب گذشته در سومین دیدار خود در لیگ برتر به مصاف آلومینیوم اراک رفت. سرخ‌پوشان پس از دو هفته ناکامی سرانجام موفق شدند با یک گل از سد شاگردان رحمتی عبور کنند و خود را همچنان در جمع مدعیان نگه دارند.

حمید درخشان در گفتگو با مشرق اظهار داشت: با توجه به اینکه تغییر و تحولات در تیم پرسپولیس زیاد بود، طبیعی است که وقفه‌ای در روند رشد پرسپولیس وجود داشته باشد. این وقفه باعث شد که در دو بازی اول لیگ، تیم پرسپولیس هماهنگی کافی نداشته و بازیکنان روان بازی نمی‌کردند. به نظرم هفته به هفته شرایط سرخ‌پوشان بهتر خواهد شد. پرسپولیس بازیکنان خوبی در اختیار گرفته است ولی هنوز کیفیت لازم در نوع ترکیب و کار تیمی جا نیافتاده است. بنابراین کمی زمان لازم دارد تا بازیکنان بیشتر هماهنگ شوند.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص بازی روز گذشته گفت: بازی با آلومینیوم بازی مهمی برای سرخ‌پوشان بود و پرسپولیس نیاز به سه امتیاز این مسابقه داشت تا در شرایط رقابت با مدعیان قرار بگیرد. در نتیجه پرسپولیس پس از زدن گل به دنبال نگه داشتن نتیجه بازی بود. پرسپولیس در این بازی به دنبال کسب سه امتیاز و ارزیابی شکل تیمی خود بود. شاگردان یحیی در ۴۵ دقیقه اول شرایط خوبی داشتند ولی در ۴۵ دقیقه دوم به دلیل اینکه گل را به ثمر رسانده بودند کمی محتاط تر بازی کردند. به نظرم پرسپولیس به چیزی که در این دیدار می‌خواست رسید.

درخشان درباره عملکرد بد مهاجمان خاطر نشان کرد: مشکل اصلی پرسپولیس در نوک خط حمله است. لوکادیا تازه به پرسپولیس آمده و نیاز به زمان دارد. این مهاجم هلندی از لحاظ بدنی آماده نیست و به فرصت نیاز دارد تا خود را به شرایط ایده‌آل برساند. هنوز لوکادیا از شرایط فیزیکی خوبی بهره‌مند نیست ولی شرایط خوبش دوباره برمی‌گردد. لوکادیا با کمی فرصت و آشنایی بیشتر با فوتبال ایران به روزهای اوج خودش بازمی‌گردد. او هفته به هفته بهتر می‌شود و می تواند به پرسپولیس کمک کند.

بازیکن سابق پرسپولیس در مورد انتقادها به عملکرد یحیی گل‌محمدی و چینش بازیکنان توسط او عنوان کرد: سرمربی باید به داشته‌های تیمش نگاه کند و با توجه به داشته‌هایش ترکیب خود را انتخاب کند. افراد نباید از بیرون از باشگاه برای پرسپولیس ترکیب مشخص کنند. خود آقای گل‌محمدی ارزیابی می‌کند و با توجه موجودیت تیم، سیستم بازی پرسپولیس را مشخص می‌کند. به طور مثال گاهی مهاجمان آماده‌ای نداریم می توانیم با پنج هافبک در زمین حاضر شویم. همه این‌ها به نظر سرمربی برمی‌گردد و همه باید به این نظر احترام بگذارند.

وی درباره بازی پرسپولیس با صنعت نفت در هفته چهارم لیگ برتر گفت: پرسپولیس در این بازی بهتر از بازی‌های قبلی ظاهر خواهد شد. شرایط پرسپولیس در این بازی بهتر خواهد شد و بدون شک بازیکنان روان‌تر بازی می‌کنند.

سرمربی سابق پرسپولیس در خصوص مدعیان اصلی لیگ برتر افزود: در سه هفته گذشته از لیگ برتر، سپاهان نسبت به بقیه تیم‌ها بهتر بوده ولی بقیه تیم‌ها هم شرایط خوبی دارند. با گذشت زمان و رسیدن تیم ها به شرایط ایده‌آل، شاهد لیگ جذاب تری خواهیم بود.

درخشان در خصوص کیفیت خارجی‌های لیگ بیست و دوم گفت: هنوز سه هفته از لیگ برتر گذشته است و برای قضاوت خارجی‌ها زود است. تا نیم فصل باید صبر کرد و باید دید که این بازیکنان تا نیم چه تغییری می‌کنند و چه قدر می‌توانند خودشان را با شرایط تیمی سازگار شوند و تیم خود کمک کنند.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: