جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
هشدار حزب‌الله لبنان:
فرمانده ارشد میدانی حزب‌الله در سخنانی صریح اعلام کرد که نبرد بعدی با رژیم صهیونیستی نبردی دفاعی نخواهد بود بلکه جنگی خواهد بود که به نابودی کامل صهیونیست‌ها منجر خواهد شد.
کد خبر: ۱۶۳۲۴
۰۵ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۱

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از کیهان، در شرایطی که موضوع میدان گازی کاریش در منطقه مرزی لبنان هنوز محل چالش است و رژیم صهیونیستی تلاش دارد تا با ادامه سیاست‌های تجاوزکارانه خود منابع گازی لبنان را به اشغال خود در آورد، حزب‌الله لبنان نسبت به اقدامات تل آویو به شدت هشدار داده است. تا کنون بیشتر هشدار‌های حزب‌الله به رژیم صهیونیستی از زبان «سید حسن نصرالله»، دبیرکل مقاومت لبنان اعلام شده است، اما این بار صریح‌ترین هشدار‌ها را یک فرمانده ارشد میدانی مقاومت لبنان اعلام کرده تا آمادگی این نیرو‌ها را در میدان نبرد احتمالی با تل آویو اعلام کند. این فرمانده میدانی که نام آن اعلام نشده، در گفتگو با روزنامه «الاخبار» گفته است که جنگ آینده برای رژیم صهیونیستی ویرانگر خواهد بود. این فرمانده که یکی از افراد برجسته و پرتجربه جنبش حزب‌الله لبنان معرفی شده، گفته است که «مأموریت جدیدی که پس از جنگ بر عهده ما نهاده شده، معطوف به ایجاد توانمندی‌های ویژه برای نابودی ارتش اسرائیل بوده است و نه فقط جلوگیری از تحقق اهداف این نیروها. ما برای نبرد احتمالی آتی فرمان حمله داریم و از هم اکنون آماده‌ایم.»

جنگ بعدی، جنگ نابودی تل‌آویو است
فرمانده حزب‌الله با تاکید بر نابودی کامل صهیونیست‌ها در هرگونه نبرد نظامی آتی تاکید کرد: «دشمن باید بداند که جنگ با حزب‌الله این بار به معنای نابودی زیرساخت‌های موجودیت اسرائیل است و زندگی شهرک‌نشینان به یک جهنم واقعی تبدیل خواهد شد؛ جهنمی که آن‌ها نخواهند توانست زیر آتش و در ویرانی ناشی از آن زندگی کنند. ما یقین داریم که دشمن در جریان جنگ جنازه‌ها را از زیر آوار‌ها بیرون خواهد کشید. جنگ بعدی به عمر اشغالگران پایان می‌دهد.» فرمانده مقاومت در ادامه تأکید می‌کند: «ارتش اسرائیل نمی‌تواند از دریایی که دارد، محافظت کند. آن‌ها قادر به محافظت از تأسیسات حیاتی‌شان نیستند و حتی نمی‌توانند از مرز‌های زمینی محافظت کنند. ارتش آن‌ها قادر نیست از جبهه داخلی در برابر بمباران‌ها محافظت کند و آن‌ها حتی نمی‌توانند از خودشان محافظت کنند. خلاصه این است که دشمن قدرت دفاعی خود را از دست داده حال آنکه نام این ارتش «ارتش دفاعی» است. وی تاکید کرد:ارتش اسرائیل می‌داند که در صورت بروز جنگ، ما وارد نبردی دفاعی نخواهیم شد. برای اولین بار در تاریخ، اسرائیل باید در اراضی ۱۹۴۸ از خود دفاع کند. می‌دانیم که دشمن دارد برای خالی کردن مناطق مرزی به عمق ۵ کیلومتر برنامه‌ریزی می‌کند. ما این مسئله را به‌خودی‌خود یک نوع عقب‌نشینی قبلی به حساب می‌آوریم حال چه برسد به اینکه دشمن به‌یقین می‌داند تمام آشیانه‌ها و مواضعش در تیررس مقاومت خواهد بود» این فرمانده جهادی اضافه کرد که «دشمن می‌داند ما از هر فرصتی استفاده می‌کنیم و در صورت هر گونه اشتباه، چنان ضربه بزرگی به آن‌ها وارد خواهیم کرد که فکر حمله به لبنان نیز به سرشان نزند. شاید مسئله ترسیم خطوط مرزی یکی از این فرصت‌ها باشد. اگر دشمن فکر هر گونه واکنش به سرش بزند، مستقیما به آن‌ها پاسخ می‌دهیم. زمانی که فقط حمله اسرائیل به گوشمان بخورد -تن‌ها بشنویم- از ما خواسته شده بدون مراجعه به فرماندهی، اهدافی از پیش‌تعیین‌شده را فورا هدف قرار دهیم.»

امکان‌سنجی هشدار‌های حزب‌الله
سخنان فرمانده جهادی حزب‌الله لبنان درباره نابودی کامل رژیم صهیونیستی در هر گونه نبرد آتی، صریح‌ترین هشدار علیه تل آویو از سوی مقاومت لبنان است. البته تهدیدات علیه موجودیت تل آویو از سوی حزب‌الله با توجه به توان این گروه لبنانی چندان هم عجیب نیست. طی سال‌های اخیر حزب‌الله لبنان در زمینه‌های مختلف نظامی پیشرفت‌های خیره‌کننده‌ای داشته است.
«مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی»، مستقر در «واشنگتن دی سی» در گزارش اخیر خود در ماه مارس (فروردین ماه امسال) اعلام کرد که حزب‌الله لبنان از جنگ ۲۰۰۶ به بعد قابلیت‌های موشکی خود را افزایش داده و برآورد‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر این جنبش مقاومت ۱۵۰ هزار موشک و راکت در اختیار دارد.
از سوی دیگر، امروزه قابلیت‌های نظامی حزب‌الله لبنان تنها محدود به موضوع موشکی نیست و اکنون توانمندی‌های این گروه در زمینه پهپادی بسیار قابل توجه است. این توانمندی حزب‌الله را منابع صهیونیستی نیز مورد اذعان قرار داده‌اند و پایگاه «جروزالم پست» در گزارشی با عنوان توان پهپاد‌های حزب‌الله اذعان دارد که «حزب‌الله نشان داده که قابلیت ساخت هواپیما‌های بدون سرنشین پیشرفته و تهاجمی را دارد.» حتی در گفت‌وگوی اخیر روزنامه الاخبار با فرمانده ناشناس حزب‌الله لبنان نیز تصاویر تعدادی از پهپاد‌های این جنبش منتشر شده تا حزب‌الله نشان دهد که تهدیداتش علیه اشغالگران با تکیه بر توان نظامی پیشرفته صورت می‌گیرد. علاوه‌بر این پهپادها، منابع میدانی نزدیک به حزب‌الله گفته‌اند که آن‌ها دارای موشک‌های ساحلی و ضد‌تانک هستند و هزاران موشک ضد‌تانک از جمله سیستم‌های نسل سوم در اختیار حزب‌الله است که با آن‌ها ستون نظامیان صهیونیستی به راحتی قابل شکستن است.

نه تسلیم می‌شویم و نه چانه‌زنی
علاوه‌بر هشدار‌هایی که فرمانده میدانی حزب‌الله لبنان درباره نابودی صهیونیست‌ها اعلام کرده، در داخل مرز‌های فلسطین نیز «زیاد النخاله»، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی بار دیگر بر آمادگی این گروه مقاومت فلسطینی برای ضربه‌زدن به صهیونیست‌ها تاکید کرده و در سخنانی گفته است که این جنبش، نه تسلیم می‌شود و نه چانه‌زنی می‌کند. شبکه خبری المیادین به نقل از النخاله گزارش داد، پرچم‌های جهاد اسلامی، بیش از هر زمان دیگری، برافراشته است؛ هر چند برخی از کشورها، تجاوزات صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی، قدس و کرانه باختری را نمی‌بینند. وی ادامه داد: زمانی که از ملت خود دفاع می‌کنیم، برخی از شبکه‌ها به مقاومت حمله می‌کنند. دشمن، کرانه باختری را به یک شهرک صهیونیستی بزرگ برای شهرک‌نشینان خود بدل کرده است که دست به قتل و تروریسم می‌زنند. النخاله با بیان اینکه به مبارزه ادامه خواهند داد تا صهیونیست‌ها از فلسطین بروند، افزود: متأسفانه برخی از عرب‌ها نمی‌خواهند که نام فلسطین و ملتش را بشنوند که تسلیم نخواهد شد. اما نام فلسطین و ملتش، هر روز بزرگ‌تر خواهد شد.
نخاله با اشاره به اینکه هر کس بخواهد ما را هدف قرار دهد، باید در محاسبات خود بازبینی کند، خاطر نشان کرد: انتقام ما بزرگ است و مسئولیت ما روز به روز بیشتر می‌شود. هیچ عقب‌نشینی و تردیدی تا پیروزی وجود ندارد. مسیر جهاد و مقاومت خود را در نبرد وحدت میادین در غزه و کرانه نشان داد. النخاله در ادامه با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد دشمن تفرقه‌افکنی کند، تصریح کرد: نباید به دیگران فرصت داد که وحدت ما را تهدید کنند. باید تفرقه را کنار بگذاریم؛ زیرا دشمن ما یکی است. ما و حماس هم مقاومت واحدی تحت پرچم فلسطین هستیم.
سخنان دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین برای ادامه مقاومت در برابر اشغالگران کمتر از یک ماه پس از مقاومت این گروه فلسطینی در برابر جنگ سه روزه علیه نوار غزه صورت می‌گیرد. جنگی که در آن به اذعان منابع صهیونیستی حدود ۱۱۰۰ موشک و راکت از سوی فلسطینی‌ها به مناطق اشغالی شلیک شد و در جریان این نبرد ۳ روزه بیش از ۲۲۰ هدف در شهرک‌های اشغالی هدف قرار گرفت. یک روز قبل از سخنان دبیرکل جهاد اسلامی، منابع فلسطینی از رژه نظامی «سرایا القدس» وابسته به جهاد اسلامی در شهر رفح در جنوب نوار غزه خبر داده بودند. بر اساس گزارش فلسطین الیوم، تمام یگان‌های نظامی سرایا القدس در این رژه که عصر چهارشنبه برگزار شد، شرکت داشتند و گروه‌های مقاومت با عبور از منازل شهدای نبرد اخیر «وحده الساحات» (وحدت میادین)، به میدان «النجمه» وارد شدند و در آنجا مراسم خود را به پایان رساندند.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: