جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
دبیر شورایعالی مناطق آزاد خبر داد؛
سعید محمد گفت: هم اکنون ۸منطقه آزاد در کشور فعال و۷ منطقه آزاد جدیدالتاسیس دیگر هم به زودی فعالیت خود را آغاز می کنند.
کد خبر: ۱۶۲۹۹
۰۵ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۵

رسانه تحلیلی تصویری بهمن: به گزارش خبرنگار اقتصادی بهمن سعید محمد دبیر شورایعالی مناطق آزاد با بیان اینکه ۸ منطقه آزاد تجاری در کشور وجود داشت که سال گذشته ۷ منطقه دیگر به آن اضافه شد افزود: ۳۳ منطقه ویژه اقتصادی در کشور داریم که از این تعداد هزار ۴۰۰ به منطقه آزاد در کل دنیا اختصاص یافته است. 

وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته ۳۵ هزار میلیارد تومان توسط سرمایه گذاران داخلی در مناطق آزاد سرمایه گذاری شده است گفت: در این بین ۸۶۳ میلیون دلار صادرات در ۹ ماه گذشته انجام شده است‌.

تراز تجاری مناطق آزاد به ۳۵ میلیون دلار رسید

وی بیان کرد: تراز تجاری مناطق آزاد را در کشور به ۳۵ میلیون دلار رسانده ایم که این خود یک رکورد به شمار می رود. 

 دبیر شورایعالی مناطق آزاد اظهار کرد: کشور ایران ۸ منطقه آزاد فعال شامل قشم، کیش، چابهار، اروند، انزلی، ماکو، ارس و فرودگاه امام و ۷ منطقه آزاد جدیدالتاسیس شامل اردبیل، بانه مریوان، قصرشیرین، ایلام، بوشهر، زابل و اینچه برون داریم که ۴۱ منطقه ویژه اقتصادی مجوز فعالیت دارند.

افتتاح ترمینال جدید فرودگاه کیش تا یک ماه آینده 

محمد با بیان اینکه جام جهانی فرصت خوبی برای مناطق آزاد محسوب می شود افزود: ظرفیت فرودگاه کیش افزایش ۶.۵ میلیون مسافری داشته و ترمینال جدید تا یک ماه آینده بهره برداری می شود.اسکله کیش تجهیز و ۲۰ هزار تخت برای هتل های کیش فراهم و نوعی چمن هیبریدی در کیش ایجاد شده است.

براساس این گزارش پیش از این در حوزه گردشگری و جام جهانی هم سعید محمد از راه اندازی کشتی کروز برای جابه جایی مسافران خبر داده و اعلام کرده بود که دو فروند کروز برای جابجایی مسافران بین کیش و قطر فراهم شده است که در بازه زمانی جام جهانی ٣ فروند دیگر هم تامین خواهد شد و پیش از برقراری جام جهانی خط کشتیرانی مسافری کیش-قطر راه اندازی می‌شود

گفتنی است قطری‌ها برای افزایش برقراری پروازها بین ایران و قطر تا ۴٠٠ پرواز در هفته به توافق رسیده اند که ایرلاین قطری و کیش ایر نهایت همکاری را خواهند داشت. 

بانک فراساحلی مجوز نگرفت

 البته  سعید محمد  چند روز پیش از تاسیس  بانک فراساحلی (آفشور) در مناطق آزاد خبر داده بود که از طریق آن سرمایه گذاران با حداقل سرمایه گذاری داخلی و خارجی می توانند اقدام به سرمایه گذاری کنند که بلافاصله بعد از اعلام این خبر صالح آبادی این خبر را تکذیب کرد.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: