جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
وبگاه آمریکایی سی‌ان‌ان:در حالی که ۴۰ سال از تشکیل حزب‌الله لبنان می‌گذرد این گروه شیعه لبنانی طی سال‌های اخیر سعی کرده خودش را به یک بازیگر جدی سیاسی و منطقه‌ای تبدیل کند و از لحاظ نظامی قوی‌تر از هر زمان دیگر است.
کد خبر: ۱۶۲۹۶
۰۵ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، وبگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان» روز جمعه در گزارشی با پرداختن به تاریخچه حزب‌الله و فعالیت‌هایش در مقابله با رژیم صهیونیستی با ادعای منزوی شدن این گروه اذعان کرد در حالی که 40 سال از تشکیل حزب‌الله لبنان می‌گذرد این گروه قدرتمندتر از هر زمان دیگر است.

این رسانه تأکید کرد که این گروه شیعه لبنانی طی سال‌های اخیر سعی کرده است خودش را به یک بازیگر جدی سیاسی و منطقه‌ای تبدیل کند که با گذشت 40 سال حزب‌الله از لحاظ نظامی قوی‌تر از هر زمان دیگر است.

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان، حزب‌الله لبنان چهلمین سالگرد تأسیس خودش را روز دوشنبه در جنوب لبنان با به نمایش گذاشتن تصاویر مبارزانش که در جنگ‌ها به شهادت رسیدند، جشن گرفت.

وبگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان در ادامه تأکید کرد که این گروه شیعه نخستین بار در سال 1982 در واکنش به حمله اسرائیل به بیروت در جریان جنگ داخلی لبنان شکل گرفت. اسرائیلی‌ها توانستند به هدفشان در اخراج مبارزان فلسطینی از آن کشور برسند؛ اما باعث شکل‌گیری یک نیروی قدرتمندتر به‌عنوان حزب‌الله لبنان شدند.

این وبگاه آمریکایی نوشت که حزب‌الله لبنان پس از آن، قدرت نظامی‌اش را گسترش داد و در سال 2000 نیروهای اسرائیلی بعد از یک درگیری با حزب‌الله از جنوب لبنان عقب‌نشینی کردند.

سی‌ان‌ان نوشت که حزب‌الله لبنان توانست پس از مشارکت در جنگ سوریه و دفاع از بشار اسد و به‌خلاف تلاش‌های عربستان سعودی برای مهار قدرتش، نفوذ سیاسی‌اش را گسترش دهد، همچنین این گروه توانست سطحی از بازدارندگی را علیه اسرائیل ایجاد کند.

این رسانه تأکید کرد: «به‌نظر می‌رسد که نفوذ سیاسی این گروه علی‌رغم تلاش‌های داخلی برای مهار قدرتش ـ با حمایت عربستان سعودی ـ به‌شدت در حال افزایش است».

به گزارش تسنیم، حزب‌الله لبنان یک جنبش مقاومتی در لبنان است که در اوایل سال‌های 1980 میلادی در کشور لبنان ظهور کرد. این جریان که مورد حمایت اکثریت مردم لبنان قرار دارد، اهدافی چون محو آثار امپریالیستی غرب در لبنان، مبارزه با اشغالگری‌های اسرائیل و برپایی دولتی مردمی در لبنان را در سرلوحه اهداف خود قرار داده است.

بعد از حمله رژیم صهیونیستی به لبنان در سال 1982 و همکاری برخی احزاب داخلی این کشور با اشغالگران جهت تسلیم کردن لبنان به اسرائیل، حزب‌الله به‌طور رسمی اعلام موجودیت کرده با رویکرد مقاومتی روند مبارزه با اشغالگری را پیش گرفت تا در نهایت در سال 2000 اخراج خفت‌بار صهیونیست‌ها از جنوب لبنان را رقم زد.

تا زمان نابودی رژیم اشغالگر صهیونیستی، حزب‌الله لبنان بهترین حامی آرمان فلسطین و همه آرمان‌های امت اسلامی است. حزب‌الله به‌عنوان جنبش مقاومتی لبنان جهت مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی و دفاع از مسلمانان در برابر حملات رژیم اشغالگر ظهور کرد. امروز نیز می‌بینیم مقاومت تنها گزینه برای مقابله با توطئه‌های عادی‌سازی روابط که صهیونیست‌ها می‌خواهند به جهان عرب تحمیل کنند، است.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: