جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
تصاعد تنش حین احیای برجام؛
به نظر این حملات رفت و برگشتی نوعی تفهیم شرایط دوجانبه است. ایران با شروع این حملات به آمریکا پیام واضحی مبنی بر غیرقابل تعمیم بودن شرایط برجام بر مسائل منطقه فرستاد.
کد خبر: ۱۶۱۹۵
۰۳ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۴

رسانه بهمن، گروه امنیت ملی و سیاست خارجی : دیروز، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید  خبر حمله ارتش آمریکا به مواضعی که به گفته او وابسته به ایران بوده را تایید کرد. او گفته که این سایت توسط پرسنل سپاه و شبه نظامیان وابسته به آن برای اهداف لجستیکی و برای ذخیره مهمات استفاده می شود. همچنین اضافه کرده که در این عملیات تاکید داشته‌ایم تا تلفات جانی به هدف وارد نشود؛ به عبارتی آمریکا از حمله‌ای که تلفات انسانی هم داشته باشد، اجتناب کرده است.

حملات تلافی جویانه یک هفته پس از آن انجام شد که دو پایگاه جداگانه ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده در شرق سوریه مورد حملات موشکی و پهپادی قرار گرفتند. دوشنبه گذشته، حداقل دو پهپاد مسلح پادگان التنف که یک پایگاه عملیات ویژه ایالات متحده در مرز جنوبی سوریه با عراق و اردن است را هدف قرار دادند. در همان روز، راکت ها در نزدیکی پایگاه روستای سبز  در سمت شرق رود فرات در روستای دیرالزور فرود آمدند. ائتلاف آمریکایی پس از این حمله گفت که راکت های شلیک نشده دیگری را هم در جستجوی میدانی پیدا کرده است. بنا به گزارش ارتش آمریکا در این حملات کسی آسیب ندیده بود؛ اگر چه حملات مشابه قبلی کشته و زخمی هایی روی دست آمریکا گذاشته بود.

 

حمله آمریکا به دو سنگر در پاسخ به حمله هفته گذشته گروه‌های مقاومت

 

به نظر این حملات رفت و برگشتی نوعی تفهیم شرایط دوجانبه است. ایران با شروع این حملات به آمریکا پیام واضحی مبنی بر غیرقابل تعمیم بودن شرایط برجام بر مسائل منطقه فرستاد.  پیامی که آمریکا هم به خوبی دریافت کرده و موضع مقابله‌ای را از همین الان اتخاذ کرده است.

در همین رابطه کالین کال، مسئول ارشد سیاست گذاری پنتاگون گفته: «چه برجام دوباره متولد شود یا نه، در واقع هیچ ارتباطی با تمایل و عزم ما برای دفاع از خود ندارد.» او اضافه کرده که: «من فکر می‌کنم حمله دیشب یک پیام کاملاً واضح برای ایرانی‌ها بود که این چیزها در مسیرهای متفاوتی قرار دارند.»

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: