جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
شهرستان پلدختر در گلوگاه انرژی کشور قرار دارد و با توجه به این پتانسیل، منطقه محروم و بی ظرفیتی نیست.
کد خبر: ۱۶۱۹۰
۰۳ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۵

به گزارش رسانه بهمن به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمدباقر قالیباف در دومین روز از نظارت ستادی خود با حضور در شهرستان پلدختر، از شرکت پتروپالایش خورشید زاگرس این شهرستان بازدید کرد و افزود: پلدختر با توجه به مجاورت در کنار تنگه فنی، منطقه محرومی نیست.

گفتنی است این مجموعه در شهرک صنعتی پلدختر احداث شد و فاز اول آن بهمن ماه سال 1399 در زمان وعده 2 ساله‌ای که به مردم داده شده بود به بهره‌برداری رسید.

مینی پالایشگاه پنج هزار بشکه‌ای با سه هزار میلیاردریال هزینه در زمینی به مساحت 12 هکتار به عنوان اولین واحد در شهرک صنعتی پلدختر افتتاح شد و مواد اولیه‌ای مانند نفت خام، میعانات گازی، وکیوم باتوم و ته ماند برج تقطیر را بعنوان خوراک ورودی دریافت و محصولاتی مانند انواع قیر، انواع فرآورده‌های نفتی و انواع حلال‌ها را تولید می‌کند.

در این بازدید مردم و شهردار شهر تازه تاسیس سراب حمام که در مجاورت این پالایشگاه قرار دارد در گفت‌وگوی بی‌واسطه با رییس مجلس به بیان مشکلات خود در زمینه آسفالت خیابان‌ها و تامین آب شرب پرداختند.

سید حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این نظارت ستادی مشکلات این شهرستان در حوزه تامین آب شرب و کشاورزی، استمهال 2 ساله تسهیلات بانکی سیل زدگان، تکمیل خط راه‌آهن و تکمیل و راه‌اندازی کارخانه تولید کاغذ از سنگ را مطرح کرد.

قالیباف روز گذشته در سفری دو روزه به منظور نظارت ستادی، بازدید از شهرستان‌ها و برخی طرح‌های مهم وارد لرستان شد و عصر امروز شورای اداری با حضور وی برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: