جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
شبکه ایران اینترنشنال شبکه ناشناخته‌ای نیست، من با برخی از آن‌ها ارتباط دارم. این شبکه صاحبش و شرکتش، قبلاً برنامه مجاهدین خلق را پخش می‌کرد.
کد خبر: ۱۶۱۸۶
۰۳ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۷

به گزارش رسانه بهمن به نقل از روزنامه جوان، «این‌ها اول به من گفتند که "ما سه برابر بی‌بی‌سی به تو پول می‌دهیم و بیا اینجا". به آنجا رفتم. بعد از چند هفته دیدم طرف نصف‌شب زنگ می‌زند، می‌گوید "ساعت ۱۱ برو فلان غذا را بگیر، بیا فلان‌جا، دخترت را هم بیار! "، گفتم اینجا نمی‌شود کار کرد.»

توصیفات یک عضو جداشده سازمان مجاهدین خلق از وضعیت کار در شبکه سعودی اینترنشنال این روز‌ها در فضای مجازی دست به‌دست می‌چرخد. مسعود خدابنده عضو سابق منافقین و مسئول تیم حفاظتی مسعود رجوی به‌تازگی در گفت‌وگویی به افشاگری علیه شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال و منافقین پرداخته است.

او می‌گوید: «شبکه ایران اینترنشنال شبکه ناشناخته‌ای نیست، من با برخی از آن‌ها ارتباط دارم. این شبکه صاحبش و شرکتش، قبلاً برنامه مجاهدین خلق را پخش می‌کرد.

وضعیت عربستان سعودی به‌گونه‌ای است که پول نفتی که می‌رود باید به غرب برگردد؛ حال به‌صورت شبکه ایران اینترنشنال یا حتی فرستادن دانشجو. عربستان به لندن دانشجو می‌فرستد و ماهی ۵ هزار پوند به آن‌ها می‌دهد، اما آن‌ها حق ندارند آن ۵ هزار پوند را ذخیره کنند، بلکه باید در لندن خرج کنند؛ یعنی پول باید برگردد.»

خدابنده ادامه می‌دهد: «ایران اینترنشنال وقتی که شروع کرد، ابتدا منکر شد که عربستانی و وابسته است، اما زمختی عربستان سعودی بیرون می‌زند. یکی از نفرات آنجا که اخیراً جدا شده است و در آنجا برنامه اجرا و قبلاً در بی‌بی‌سی کار می‌کرد، می‌گفت؛ «این‌ها اول به من گفتند که "ما سه برابر بی‌بی‌سی به تو پول می‌دهیم و بیا اینجا". من هم گفتم که عاشق چشم و ابرو این و آن نیستم، برای پول کار می‌کنم، در نتیجه به آنجا رفتم. بعد از چند هفته دیدم که این‌ها حقوق نمی‌دهند، طرف نصف‌شب زنگ می‌زند، می‌گوید "ساعت ۱۱ برو فلان غذا را بگیر، بیا فلان‌جا، دخترت را هم بیار! "، گفتم اینجا نمی‌شود کار کرد". الآن دیگر نه در بی‌بی‌سی کار می‌کند و نه جای دیگری.»

او سپس درباره رابطه عربستان و سازمان منافقین توضیحاتی می‌دهد: «رابطه عربستان سعودی و سازمان مجاهدین خلق به زمان صدام برمی‌گردد، همان موقع ارتباط قوی داشتند، بسیاری از مخارج سازمان را عربستان می‌داد که خودم چند بار از عربستان طلا و پول آوردم، چیز پنهانی نیست. ترکی الفیصل رئیس استخبارات عربستان بود. او واسطه بود. بعد هم در آلبانی گفت که "‌مسعود رجوی مرده است". مجاهدین جدای از دستگاه عربستان سعودی نبوده است، اما بعد از صدام تغییراتی ایجاد شد که آن دستگاه صدام ـ مجاهدین که یک دستگاه تروریستی ـ نظامی بود به یک دستگاه تبلیغاتی ـ اطلاعاتی مریم رجوی و ترکی الفیصل تبدیل شد. فیصل بازنشسته شده است، اما کارش را همچنان انجام می‌دهد.»

سال ۹۵ بود که ترکی فیصل، رئیس سازمان اطلاعات آل‌سعود با شرکت در همایش منافقین، حمایت خود از آن‌ها را صریح و علنی اعلام کرد.

این عضو جداشده مجاهدین ادامه می‌دهد: «مجاهدین از دو ماه پیش مخارجی را که می‌پرداختند تا مطالبشان در جست‌وجوی گوگل بالا بیاید، حذف کرده‌اند. با تصمیم عربستان سعودی و مخصوصاً ترکی الفیصل مسئول سابق استخبارات سعودی قرار شده است شبکه اینترنشنال بازوی تبلیغاتی و زبان سازمان مجاهدین شود، دیگر نیازی نیست که سایت‌ها ایجاد شود و این سایت‌ها هزینه‌هایی داشته باشند، اولین باری که ایران اینترنشنال برنامه این‌ها را مستقیم پخش کرد، من لندن بودم، گفتند که آنجا بروم که رفتم و صحبت هم کردم. آن‌ها هم برنامه را پخش کردند. همان موقع معلوم بود که این قضیه شروع یک ماجراست و این دستگاه‌ها نزدیکی‌شان را بیشتر خواهند کرد.»

اینترنشنال علاوه بر منافقین به حمایت از تروریست‌های الاحوازیه هم پس از حمله تروریستی به رژه اهواز پرداخته بود.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: