جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
غریبی که غرور ملی را جریحه‌دار کرد
باید با هر اتفاقی که غرور ملی را جریحه دار می کند، مقابله کرد و جلوی آن را گرفت و حالا هم به واسطه مبارزات اخیر غریبی، غرور ملی بسیاری از هموطنان جریحه دار شده است.
کد خبر: ۱۵۱۸۸
۱۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۲
تعداد بازدید : 7

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه ورزش: صحبت کردن و نوشتن در مورد برخی افراد فقط آنها را بزرگ می‌کند. افرادی که نه تنها هیچ پشتوانه ورزشی ندارند بلکه باعث رفتن آبروی ورزش ایران هم می‌شوند. حالا صحبت از فردی هست که قبلا گفته بود 188 سانتیمتر قد دارد، اما بعدا مشخص شد که فقط 175 سانتیمتر است. تصاویری هم که منتشر می‌کند، واقعی نیست و حالا همه به این موضوع پی برده اند که جای تاسف دارد که چنین فردی کل ورزش ایران را به مضحکه می‌گیرد.

 

نکته تاسف آور این که در همین فضای مجازی هستند بسیاری از جوانان و نوجوانانی که این افراد را دنبال می‌کنند. این افراد قلابی هم به پشتوانه همین فالورها، اسپانسرهای مختلف می‌گیرند؛ در صورتی که ما قهرمانان المپیک و جهان داریم که حتی 10 هزار نفر هم آنها را نمی‌بینند هرچند با این شرایط به نظر می رسد ورزشکاران ایرانی هم از شرایطی که به وجود آمده ناراحت هستند و به نظر می رسد باید جلوی افراد قلابی توسط هر شخص یا نهادی برای جلوگیری از آبروریزی های هر چه بیشتر برای ورزش ایران گرفته شود و مقابل آنها ایستاد.

در این میان نکته اصلی آن جایی است که باید با هر اتفاق و هر چیزی که غرور ملی را جریحه دار می کند، مقابله کرد و جلوی آن را گرفت و حالا هم به این واسطه غرور ملی هموطنان جریحه دار شده است.

 

ویدئو مسابقه سجاد غریبی، هالک ایرانی در برابر رقیب قزاق

 

قهرمان قلابی!

مبارزات آزاد داخل رینگ در سراسر جهان برگزار می‌شود و از ایران نیز ورزشکارانی هستند که در آن شرکت می‌کنند. سجاد غریبی هم یکی از افرادی است که در فضای مجازی طی دو سه سال گذشته مورد توجه قرار گرفته و برای مبارزه با ورزشکاران دیگر کشورها به نوعی شاخ و شانه می‌کشد. البته پیش از این برخی اقدامات دیگر غریبی مثل بعضی فعالیت های اجتماعی او باعث شده بود تا نامش بر سر زبان ها بیفتد.

 

این چهره که با عنوان قلابی هالک ایرانی در اینستاگرام و فضای مجازی فعال است، با استفاده از فتوشاپ و نرم‌افزارهای مختلف تلاش دارد تا چهره‌ای قدرتمند و اندامی ورزیده شبیه به شخصیت کمیک استریپ هالک را به تصویر بکشد اما نخستین بار وقتی برای دیدار برابر مارتین فورد جلوی دوربین‌ها ظاهر شد همه فهمیدند که عکس‌ها و حتی فیلم‌هایی که او از خودش در صفحات مجازی منتشر می‌کرد واقعی نیست و او تلاش داشته تا با استفاده از کارهای گرافیکی، چهره‌ای متفاوت از خودش ارائه کند.

 

این فرد که خود را به ‌عنوان یک چهره ویژه در ورزش معرفی کرد دوباره به‌ تازگی در مبارزه با نماینده قزاقستان به حدی آماتور مبارزه کرد که موجب ناراحتی جامعه بزرگ رشته‌های رزمی کشور شد. این به اصطلاح رزمی‌کار، به مصاف «جومانوف آلمات باخیتوویچ» از قزاقستان رفت و درحالی‌ که این حریف در دنیای رزمی شناخته شده نیست، با ارائه‌ مبارزه‌ای خجالت‌آور شکست سنگینی را پذیرا شد. در نهایت هالک ایرانی در رقابت با حریف قزاق خود تن به شکستی سنگین داد و ناک اوت شد.

ویدئو این رقابت را می توانید در ادامه ببینید.

 

اعتراف به فیک بودن

یک روز بعد از این مبارزه، غریبی به همراه مربی خود یک لایو نیم ساعته برگزار کرد؛ این بار اما نه خبری از کری و رجز خوانی بود و نه فیگورهای اساطیریِ فیک بلکه در این لایو اعتراف شد که هالک ایرانی یک کاراکتر فیک بوده و هیچ برنامه ای جز شوهای مضحک اینستاگرامی برای موفقیت نداشته است!

 
اما یک کاربر دیگر هم در این خصوص ادعای جالبی را مطرح کرده و نوشت: لطفا یک نفر به هالک ایرانی پولی بدهد تا دیگر پایش را در ریینگ بوکس نگذارد!
 

 

جالب ترین بخش لایو اما جایی بود که مربی هالک ایرانی، رسما او را فیک نامید و خود سجاد غریبی هم که کنار او نشسته بود و این ادعا را تایید کرد! جمله هایی که مربی غریبی به زبان آورد به خوبی نشان می دهد که فضای مجازی تا چه اندازه می تواند یک آدم معمولی را به چهره شناخته شده ای تبدیل کند که هیچ شباهتی به آن چه می گوید ندارد:


این آقا اصلا هیچ عنوانی ندارد. برای چه او را فالو می کنید. وقت ارزشمندترین چیز یک انسان است. به کار خودت برس. چرا این آقا که عنوانی ندارد را فالو می کنی؟ خیلی ها هستند که تلاش می کنند ولی چرا پیگیر یک آدم فیک هستید! حالا که پیدایش کردید و او را تبدیل به واقعیت کردید، چرا انقدر اذیت می کنید؟! قهرمانان بزرگی در پیج من هستند که می توانید فالو کنید. سجاد چند بار خواست که عذرخواهی دوباره کند ولی من گفتم یک بار کردی و بس است. نکته جالب اینکه غریبی در طول بیان این جملات، با سر آنها را تایید می کرد!

 

 

همه واکنش ها به هالک فیک

از آن جایی که به واسطه چنین نمایش خجالت آوری غرور ملی جریحه دار شده است، هشتگ های هالک_ایرانی و هالک_فوتوشاپی بعد از شکست غریبی مقابل مبارز قزاق در عرض کمتر از یک دقیقه بسیار زیاد شده و همچنان هم ادامه دارد، کافی است دو هشتگ یاد شده را در توئیتر دنبال کنید تا با واکنش هایی روبرو شوید که خیلی از آنها مثل خود مبارزه، بامزه هستند. یک نفر به اسم بوتیمار در این زمینه نوشته است: این مبارزه هالک ایرانی و حریف قزاقش نه تنها توهین به ورزش مشت‌زنی، بلکه توهین به تمام دعواهای ما از کودکی تا همین چند سال پیش بود.

 

 همچنین هادی چوپان که یکی از چهره‌های موفق ورزش بدنسازی و پرورش اندام ایران است و در فینال مسترالمپیا نیز به مدال برنز رسیده، با انتشار پستی در فضای مجازی به اتفاقات اخیر و شکست پرحرف و حدیث و تحقیرآمیز سجاد غریبی، واکنش شدیدی نشان داد و از وی خواست دست از کارهای خود بردارد.

 

واکنش تُند «هادی چوپان» به «هالک فِیک»؛ «لطفا بس کن»

 

در ادامه کاربران فارسی زبان در سایر شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های گسترده‌ای به نمایش کوتاه‌مدت هالک ایرانی نشان دادند و عموما او را به دلیل این شکست سنگین به تمسخر گرفتند. همچنین بسیاری دیگر از کاربران با اشاره به تصاویر غلو شده از او در اینستاگرام بار دیگر مسئله ویدیوهای ادیت‌شده و عکس‌های فوتوشاپی این چهره مشهور اینستاگرامی را یادآور شدند.

 

از جمله این چهره‌ها رامین راستاد هنرپیشه سینما بود که در صفحه اینستاگرام خود به این ماجرا واکنش تندی نشان داد. او در پستی با انتشار عکسی از سجاد غریبی نوشت: ۸۰ میلیون تلاش میکنن پرچم بالا باشه. اونوقت یه کوه دنبه به اسم هالک، البته از نوع چینی و فیک، تنهایی پرچم رو میکنه تو گل. جالب‌تر اینه هیچ کسی‌ هم نیست بزنه تو دهن این احمق مجازی. و غم‌انگیزتر اینکه یه سری هوادار هم داره که غیرتشو میکشن…

پ ن: بیشتر از این آبروی ورزش‌کارای کاربلد و شریف ما رو نبر ‌و بتمرگ تو خونه‌ت پای فتوشاپ بازیتو بکن.

 

واکنش عصبانی رامین راستاد از سجاد غریبی (هالک ایرانی) بعد از شکست او  | حیف از کلمه دلقک...

اما یک کاربر دیگر هم در این خصوص ادعای جالبی را مطرح کرده و نوشت: لطفا یک نفر به هالک ایرانی پولی بدهد تا دیگر پایش را در ریینگ بوکس نگذارد!

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: