جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
استراتژی مدارس امریکا برای مقابله با کشتار در مدارس:
حداقل در ۲۹ ایالت به افراد غیر از پلیس یا مقامات امنیتی اجازه می‌دهند در محوطه مدرسه اسلحه حمل کنند. از سال 2018 تخمین زده ميشود که 2.6 درصد از مدارس دولتی دارای اساتید مسلح هستند.
کد خبر: ۱۵۱۳۰
۱۰ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۲۰

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه علم و فناوری - میثا سبز‌علی‌زاده: مندی، معلم مهدکودکى در اوهایو، اقدامات زيادى برای ایمن کردن کلاس خود در برابر افراد مسلح انجام داده بود. او قفسه کتاب را در کنار در قرار داد تا در صورت نیاز به عنوان سنگر استفاده شود. در یک سطل نارنجی، وسایل اضطراری نگه می داشت؛ از جمله اسپری زنبور برای هدف قرار دادن مهاجم و یک جوراب برای نگه داشتن یک جسم سنگین و پرتاب کردن به سمت مهاجم. اما پس از کشته شدن 19 کودک و دو معلم در اوالدای تگزاس، احساس ناامیدی زيادى کرد، زيرا مدرسه او در یک ساختمان قدیمی است. نه  درهای کلاس به قفل خودکار مجهز اند و نه افسر پلیسی در محوطه مستقر است.

تنها راه برای متوقف کردن یک پسر بد با تفنگ، یک پسر خوب با تفنگ است

مندى گفت ما فقط احساس درماندگی می کنیم و این اقدامات کافی نیستند. او معتقد است چیزی بسیار قوی تر نیاز دارد؛ یک تپانچه 9 میلی متری. بنابراین او برای آموزش كار با سلاح ثبت نام کرد که به او اجازه می داد در مدرسه اسلحه حمل کند. مندی به دلیل قوانین دست و پا گیر مدرسه براى کارمندانی که سلاح گرم حمل می کنند، درخواست کرد تا با نام کوچکش شناسایی شود.


یک دهه پیش، حمل اسلحه برای کارمندان مدرسه اتفاق بسیار نادرى بود اما امروزه، پس از یک سری تیراندازی های دسته جمعی، این استراتژی به راه حلی پیشرو تبدیل شده است که توسط جمهوری خواهان و مدافعان حقوق اسلحه تبلیغ می شود. آنها می گویند اجازه دادن به معلمان، مدیران و ناظران مسلح، در صورت حمله، به مدارس فرصت جنگ را می دهد و امنيت مدارس را تاحدی تأمين مي‌كند. 

طبق کنفرانس ملی قانونگذاران ایالتی، حداقل ۲۹ ایالت به افراد غیر از پلیس یا مقامات امنیتی اجازه می‌دهند در محوطه مدرسه اسلحه حمل کنند. از سال 2018، طبق آخرین آماری که در دسترس است تخمین زده ميشود که 2.6 درصد از مدارس دولتی دارای اساتید مسلح هستند.

 

تنها راه برای متوقف کردن یک پسر بد با تفنگ، یک پسر خوب با تفنگ است

مطالعات روی کارمندان مدرسه که اسلحه حمل می‌کنند محدود بوده است و تاکنون شواهد کمی دال بر مؤثر بودن آن پیدا شده است. همچنین شواهد کمی مبنی بر موثر بودن افسران مدرسه در جلوگیری از تیراندازی وجود دارد. با این حال، در نظرسنجی‌های اخیر، اکثریت والدین خواستار مسلح كردن کارمندان مدرسه هستند.

 
در نظرسنجی‌های اخیر در ایالات متحده، اکثریت والدین خواستار مسلح كردن کارمندان مدرسه هستند.
 

این استراتژی با مخالفت شدید دموکرات ها، گروه های پلیس، اتحادیه های معلمان و حامیان کنترل اسلحه مواجه شده است. آنها معتقدند برنامه های حمل مخفیانه اسلحه در مدارس - بدون حل مشکل - فقط خطر بیشتری ایجاد می کند. نظرسنجی‌های گذشته نشان ميدهد اکثریت قریب به اتفاق معلمان نمی‌خواهند مسلح باشند. اين قانون به ویژه در اوهایو بحث برانگیز بوده است. زیرا معلمان فقط با 24 ساعت آموزش اوليه و هشت ساعت آموزش سالانه گواهینامه  حمل اسلحه دریافت ميكنند. مایکل واینمن، مدیر امور دولتی سازمان برادری پلیس اوهایو، بزرگترین سازمان مجری قانون در ایالت، گفت: این قانون منصفانه نيست زيرا افسران پلیس در ایالت بیش از 700 ساعت آموزش می بینند.

 

به گفته مقامات ایالتی، در فلوریدا، بیش از 1300 کارمند مدرسه به عنوان نگهبان مسلح در 45 ناحیه، از 74 منطقه ایالت، خدمت می کنند. این برنامه پس از آن که یک مرد مسلح 17 نفر را در سال 2018 در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در پارکلند فلوریدا، کشت، اجرا شد.

به گفته انجمن مدارس تگزاس، طبق اين برنامه به حداقل 402 مدرسه - حدود یک سوم در ایالت - اجازه داده شده که افراد تعیین‌شده از جمله کارکنان مدرسه را مسلح كنند. برنامه دیگری درنظر گرفته شد كه نیاز به آموزش بیشترى دارد و توسط تعداد کمتری از ولسوالی ها قابل اجرا است. تمايل به مشارکت در هر دو برنامه از سال 2018 افزایش یافته است.
در هفته‌های پس از تیراندازی اوالد، قانون‌گذاران در اوهایو حمل اسلحه برای معلمان و سایر کارمندان مدرسه را آسان‌تر کردند.

آموزش معلمان و مسلح كردن آنها نشان‌دهنده شکست دردناک کشور در توقف تیراندازی‌های دسته‌جمعی است و مسئولیت‌ سنگینی است که بر دوش معلمان گذاشته شده است. همه‌گیری ويروس كرونا، عدم سلامت روان کودکان، درگیری‌ها بر سر نژاد و جنسیت، همه در بالارفتن اين خطر تأثیرگذار است.

پنج مورد از مرگبارترین تیراندازی هاى ثبت شده در مدرسه، چهار مورد - در نیوتاون کن، اووالد تگزاس، پارکلند فلوریدا، و سانتافه تگزاس - در 10 سال گذشته اتفاق افتاده است.

انجمن سلاح گرم Buckeye تخمین می زند که در دهه گذشته، بیش از 1 میلیون دلار برای آموزش 2600 مربی هزینه کرده است و رویکرد آن دقیقاً با استدلالی همسو است که به یکی از مشخصه‌های انجمن ملی تفنگ و لابی تفنگ تبدیل شده است: «تنها راه برای متوقف کردن یک پسر بد با تفنگ، یک پسر خوب با تفنگ است.»

تنها راه برای متوقف کردن یک پسر بد با تفنگ، یک پسر خوب با تفنگ است

كه بر اساس این دیدگاه، معلمان، «بچه های خوب» هستند. فلسفه آنها این است که نجات جان افراد در جریان تیراندازی در مدرسه مهمترین مسئله زمان است و مدارس نمی‌توانند منتظر پلیس باشند. در سال 2012 در مدرسه ابتدایی سندی‌هوک در نیوتاون کانن، اولین تماس با 911 پس از حدود پنج دقیقه برقرار شد و اولین افسران کمتر از چهار دقیقه بعد به مدرسه رسیدند. 20 کودک و شش بزرگسال کشته شدند و در پارکلند، فلوریدا، مرد مسلح 17 نفر را در کمتر از شش دقیقه کشت.

نامزدهاى حمل اسلحه در مدارس باید توسط هیئت مدیره مدرسه تأیید شوند. علاوه بر گذراندن دوره آموزشی، آنها باید سالانه با کلانتر ملاقات کنند و در صورتی که مهارت های آنها در حد استاندارد نباشد، ممکن است حذف شوند.

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: