جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
هزینه گزاف باشگاه‌ها و شکست در معاملات نقل و انتقالات
با نگاه به خرید های بزرگ فوتبالی متوجه این موضوع می شویم که باشگاه هایی که بازیکنان بزرگ خود را از دست می دهند و یا در خرید بازیکنان بزرگ موفق نمی شوند، گاها به منظور جبران ناکامی در نقل و انتقالات زنجیره ای از اشتباهات توسط مدیران و کادر اجرایی باشگاه ها رقم می خورد که ناراحتی همیشگی هواداران را بI دنبال دارد.
کد خبر: ۱۲۶۳۳
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۲۵
نویسنده : احسان راحمی

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه ورزش: با نگاه به خرید های بزرگ فوتبالی متوجه این موضوع می شویم که باشگاه هایی که بازیکنان بزرگ خود را از دست می دهند و یا در خرید بازیکنان بزرگ موفق نمی شوند،  گاها برای جبران ناکامی در نقل و انتقالات زنجیره ای از اشتباهات توسط مدیران و کادر اجرایی باشگاه ها رقم می خورد که ناراحتی همیشگی هواداران را به دنبال دارد.

شناسایی عامل درگیری نیمار و امباپه؛ مسی!

در بزرگترین نقل و انتقال تاریخ زمانی که باشگاه پی اس جی کاملا به دور از عرف بازار بدون هماهنگی با باشگاه بارسلونا مبلغ فسخ قرارداد نیمار 220 ملیون یورو را به فدراسیون فوتبال اسپانیا ارائه و این بازیکن را تبدیل به بازیکن آزاد کرد، خلا بزرگی در این تیم به وجود آورد آن هم زمانی که مثلث موفق نیمار مسی سوارز در اوج خود بودند.

به دنبال این ماجرا باشگاه بارسلونا کوتینیو و دمبله را با هزینه ی 135 و 140 ملیون یورو خرید تا فشار عمومی از روی باشگاه برداشته شود اما هر دوی این خرید ها با موفقیت همراه نبودند.کوتینیو موفق به قرار گیری در ترکیب بارسلونا نبود و نتوانست خود را با نیاز تیم وفق دهد و دمبله نیز با مصدومیت های فراوان جان را به لب هواداران بارسلونا رسانده بود. هر چند که خود نیمار نیز درخشش سابق خود در بارسلونا را نتوانست تکرار کند.

دمبله: آمدن کوتینیو روی من تاثیر منفی داشت

در فصل قبل نیز پس از ترک نیوکمپ توسط مسی ستاره آرژانتینی، بارسا که با مشکلات مالی زیادی روبه رو بود دست به خرید 55 ملیون یورویی فران تورس از منچستر سیتی و خرید قرضی اداما ترائوره از ولورهمتون زد که این خرید ها نیز هنوز به خریدی موفق در بارسلونا تبدیل نشده اند.

 

همچنین در دسامبر 2018 بهترین بازیکن رئال مادرید با قراردادی 105 ملیون یورویی راهی یوونتوس شد. فلورنتینو پرز برای رهایی از انتقادات رسانه ها و هواداران دست به خرید 117 ملیون یورویی ادن هازارد وینگر چلسی زد که پس از سه سال هازارد هنوز رنگ و بویی از بازیکن دریبل زن سابق ندارد.

حال این بار پس از شکست در خرید کیلیان امباپه رئال مادرید به سراغ اورلین شوامنی رفت که آمار از آینده دار بودن این بازیکن 22 ساله فرانسوی حکایت دارد. در ابتدا قیمت این بازیکن حدود 50 تا 60 ملیون یورو بود که با مداخله الخلیفی و ارائه پیشهاد تیم پاریسی فلورنتینو پرز مجبور به افزایش رقم پیشنهادی خود شد، 80 ملیون یورو نقدا 20 ملیون یورو بر اساس عملکرد بازیکن و مبلغ 16 ملیون یورو به اداره مالیات اسپانیا هزینه ی این انتقال بود. با بررسی عملکرد شوامنی 22 ساله که هافبک دفاعی فیکس تیم دیدیه دشان است آماری کاملا مثبت میبینیم، او پا بپای سرخیو بوسکتس و دکلان رایس در نبرد های هوایی و قطع توپ آمار درخشانی دارد، اما زمان ثابت خواهد کرد که آیا این بازیکن ارزش این هزینه را خواهد داشت یا اینکه سرنوشتی مانند ادن هازارد در انتظار رئال مادرید خواهد بود؟

 

به نظر میرسد پس از این خرید و انتقال رایگان رودگیر مدافع سابق چلسی پرونده خرید های رئال مادرید در این فصل تمام شده و قرار نیست هواداران این تیم مانند سایر تابستان های گذشته اخبار ضد و نقیض زیادی در ارتباط با نقل و انتقالات احتمالی در این تیم را دنبال کنند.

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر